Anasayfa » Aile » Yuvaya Giden Çocuklar Obez Oluyor

Yuvaya Giden Çocuklar Obez Oluyor

Kanada?da yapılan araştırmada yuvaya giden çocukların obez olma riskinin fazla olduğu ortaya çıktı.

Kanada’nın Montreal kentinde bulunan Montreal Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre yuvaya giden çocukların sağlıksız yemek yeme ve hareket eksikliği nedeniyle evde bakılan çocuklara göre daha çok kilo aldığı ortaya çıktı.

Araştırmayı yürüten ekipten Dr Sylvana Côté Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada ebeveynlere bir tavsiyede bulunarak yuvada ve evde çocuklarının yediklerine dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Côté sözlerine şöyle devam etti: “1,5-4 yaş arasında yuvaya gönderilen çocukların, 4-10 yaş arasında ulaştıkları kiloyu tespit ettik. Buna göre yuvaya giden çocukların obez olma eğiliminin evde annelerinin bakımında büyüyenlere göre daha fazla olduğunu gördük.” 1649 aile üzerinde araştırma yapan ekip çalışmada 1997-1998 doğumlu çocukların kilo grafiği üzerinde çalıştı.

Bu haber göstermelidir ki anne baba olacak kişiler çocuğu yapalım ama başkaları baksın mantığından kurtulmalıdır.Anne baba olmak zor ve emek isteyen bir uğraş olup gerektiğinde insanların özel hayatlarından ve iş hayatlarından fedakarlık yapmaları gerekmektedir. Ancak çalışmanın kanada da yapılmış olması sonuçların ülkemizi yansıtması tam olarak beklenemez.//ntvmsnbc

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Çocuklar İçin Oyun Oynamanın Önemi

Çocuklar için oyun oynamanın önemi belki de dünyadaki her şeyden daha değerlidir. Çocuklar oyun oynarken …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum