Anasayfa » Psikoloji » Yedi Küçük Adımla Sağlıklı Bir Kişiliğiniz Olsun

Yedi Küçük Adımla Sağlıklı Bir Kişiliğiniz Olsun

Kişiliğinizin daha sağlıklı bir şekilde oturmasını ister misiniz? Bunun için yapabileceğiniz bazı basit önerilerimiz var.

Haberleri takip edin, Dünyada olanlardan haberdar olmak önemlidir. Her gün mutlaka birkaç haber sitesini takip edin.

Kültürlü olun, Müzelere, konserlere gidin, maçları takip edin, oyunlara katılın, film izleyin ve festivalleri takip edin.Kültür,insanları birbirlerine bağlar ve kendinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Söylediklerinizi yapın, Bir şeyleri söylemek yapmaktan daha kolaydır ama hareketleriniz insanlara neleri yapabileceğinizi gösteren şeylerdir. Söylediklerini yapan bir insan olursanız, başkaları da size daha saygılı davranırlar ve sizi daha ilginç bir insan olarak görürler.

Hobileriniz olsun, Hobisi olan insanlar daha ilgi çekicidirler. Yapmaktan keyif alacağınız bir şey bulun ve hobileriniz hakkında bir şeyler öğrenin.

Geçmişiniz olsun, Eğer ilginizi çeken bir şey varsa bu konu hakkında bilgi edinin. İnsanlara farklı konular hakkında bilgilerinizi anlatmanız onların ilgilerini çekecektir. İlginizin olduğu konularda bilgi edinmek için internetten yararlanabilirsiniz.

Yalnız zaman geçirin, Kendi kendinize zaman geçirmeniz, karakterinizin oturması, kendinizi tanımanız için önemlidir.Yalnız geçirdiğiniz zamanlarınızı hobinize ayırabilir, yeni şeyler öğrenebilir ve hayatınıza nasıl yön vermek istediğinize karar verebilirsiniz.

Başkalarını dinleyin, Arkadaşlarınızı ve çevrenizdeki insanları dinleyin. Mutlaka yeni şeyler öğreneceksinizdir. Bazen başkalarından fikir almak, konuya yeni bir bakış açısı kazanmanızı da sağlar.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Erikson’nun 3-6 Yaş Girişkenliğe Karşı Suçluluk Teorisi

Çocuk 3-4 yaşlarında beden ve kişilik bakımından hızla büyümektedir.Artık sanki bir yetişkin gibi daha sevecen …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum