Anasayfa » Kişisel Gelişim » Yaşamınızdan Stresi Çıkarmak İçin Öneriler

Yaşamınızdan Stresi Çıkarmak İçin Öneriler

Hayatınız içinde stresin tümünden kurtulmak her zaman  mümkün olmayabilmektedir.Ancak size önerebileceğimiz bazı tavsiyeler stresinizi azaltmaya yardımcı olabilmektedir.İşte önerilerimiz

Öncelikle kendinizi sevmek, her derde deva bir numaralı şifredir.

Canınızı sıkan sizi sinirlendiren bir olayla karşılaştığınızda öncelikle birkaç defa derin nefes alın. Ve o an sadece nefesinizi izleyin. Bu sizi rahatlatacaktır. Derin nefes almak kan dolaşımını hızla düzenler ve sıkışmış kasları gevşeterek berrak düşünmenizi sağlar.

Hareket edin, omuzlarınızı oynatın. Eğer mümkünse o anda yürüyüşe çıkın. Bu hareketler stresle yükselen hormonları dağıtır ve doğal bir sakinleştirici etki yapar.

Hayatınızda stres oluşturan nedenleri bulmaya çalışın. Ve bu konularda neler yapabileceğinizi araştırın.

Sizi rahatsız eden şeyler hakkında dostlarınızla konuşun. Sıkıntılarınızı paylaştığınızda bir nebze de olsa rahatlarsınız. Anlatırken hayatınıza dışardan bakma fırsatı bulursunuz. Böylece bazı şeylerin o kadar da önemli olmadığını fark edersiniz. Profesyonel yardım almakta bir seçenektir. Enerjinizi ve zamanınızı hayatınızı geliştirmek için harcayın.

İmkânsız olan hedeflere değil, mümkün olanlara yoğunlaşın.

Karşınızdakinin davranışı onun sorunudur. Ancak bu durumdan ne kadar etkileneceğinizi seçmek sizin elinizdedir.

Bir çok kişi hayır diyemediği için stres yaşar. Aşırı fedakârlık zaman içinde bedel ödetir. Bu nedenle samimiyetle ve son derece dürüst bir şekilde hayır demeyi öğrenin.

Yaşamınızın stres ve dış etkenlerin akıntısında sürüklenmesine izin vermeyin. Duygularınızın kontrolünü elinize alın. O zaman çok şey değişecektir.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

İşyerinde Vücut Dilinin Yedi Kusurlu Hareketi

Vücut dili çok önemli olmakla beraber özellikle işyerlerinde çalışanların karşılarındaki kişilere vedikleri olumlu yada olumsuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir