Anasayfa / Eğitimlerimiz / Uzaktan Eğitim Destekli “Cinsel Terapi Eğitimi” Kayıtlarımız Başladı

Uzaktan Eğitim Destekli “Cinsel Terapi Eğitimi” Kayıtlarımız Başladı

“Pdrgünlüğü” ve “Ademer” arasındaki dev işbirliği ile Uzaktan Eğitim destekli İsviçre Bern merkezli “Riccon Academy” onaylı, Türkiye ve Avrupa’da geçerliliği olan tek program “Cinsel Terapi Eğitimi” kayıtlarımız başlamıştır.

Eğer sizde bir “Cinsel Terapist” olmak istiyorsanız aklınıza takılan tüm sorular için, Ad-Soyadınızı  “0506 430 24 60“ no’lu telefonumuza mesaj atabilirsiniz. Tüm sorularınız için Uzman Kadromuz sizi arayıp sorularınızı cevaplayacaktır.

Ayrıca info@pdrgunlugu.net veya pdrgunlugu@gmail.com adreslerine mail atarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

“CİTES PSİKO EĞİTİM MERKEZİ” tarafından “RİCCON ACADEMY Bern Schweiz”  lisansı altında ve RİCCON ACADEMY tarafından düzenlenen 220 saatlik CİNSEL TERAPİ SERTİFİKASI 


Programı, tüm Türkiyeden katılabileceğiniz Uzaktan Eğitim Sistemi  ve Yüzyüze eğitim ile beraber ilk defa tarafımızca düzenlenmektedir.

Eğitim sonunda Riccon Academy Bern onaylı ve tüm Avrupa Ülkelerinde geçerli olan Avrupa Meslek standartlarına uygun CİNSEL TERAPİ SERTİFİKASI verilmektedir.

Uzaktan eğitim yöntemi ile katılacağınız bu program ile bilgiye her yerde ve her zaman ulaşabilme ve uluslarası akredite edilmiş bir sertifika kazanma şansınız olmaktadır. Zira eğitim sonunda verilen Cinsel Terapi sertifikası Tüm Avrupa ülkeleri tarafından kabul edilmektedir.

Eğitim Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır ?

Online uzaktan eğitim kayıt sonrası mailinize gönderilen linkle başlamakta ve online dersler toplam 3 ay sürmektedir. Bu süre isterseniz uzatılabilmekte ve ek süre verilmektedir.

Süpervizyon (Uygulama) Eğitimi Nerede Nasıl Yapılacaktır  ?

Uzaktan Eğitim modülünde katılımcılar derslere online katılma şansına sahip olacaktır.

Online eğitim sonrası yapılacak süpervizyon (uygulama) eğitimi büyük iller ve bölge merkezlerinde düzenlenecek olup 2 günlük 16 saat yüz yüze eğitim şeklinde olacaktır. Ayrıca istediğiniz zaman katılabileceğiniz Türkiye’deki çeşitli merkezlerde  vaka takdimi ve  gelişim eğitimleri ile yurtdışındaki akademi merkezinde katılabileceğiniz seminerler düzenlenecektir.

Yüz yüze süpervizyon eğitim, uzaktan eğitim programını başarı ile tamamlayanlara verilecek olup, değişik illerde daha sonar belirlenecek olan hafta sonları ( Cumartesi – Pazar günleri ) yapılacaktır.

Eğitim Kayıtlarına Ulaşabilecek miyiz?

Ayrıca uzaktan eğitime katılanlar, bütün istedikleri modülleri, ders indirme bölümünden indirebilecek ve bilgisayarlarına,tablet bilgisayarlarına v.b.ortamlara kaydetme imkanına sahip olacaklardır.

Eğitimlerimizin Farkı Nedir ?

CİTES  olarak düzenli bir şekilde yapacağımız Vaka Paylaşım ve Eğitim Refresh Çalışmaları (Seminer) ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Çünkü eğitim almış terapistlerin meslek hayatlarına atılmadan önce ve meslek hayatları boyunca kendilerini tazelemek için uzmana görünmesi gerektiğine inanıyoruz. Verilen eğitimlerin bilgilerini yenilemek, yeniden canlandırmak, tazelemek, kuvvetlendirmek ve terapi uygulama becerilerini güçlendirmek için bu çalışmaları uluslarası bir akredite akademi ile sizlere sunacağız. Ayrıca tüm kursiyerlerimize düzenli olarak ücretli “SÜPERVİZYON” desteği de vereceğiz. (Senede en az 2 kez.) İsterseniz ayrıca yurtdışında da eğitim almanıza da  destek olacağız.

Cinsel Terapi Uygulama Eğitimi vaka inceleme, vaka değerlendirme, gözlem, rol canlandırma şeklinde düzenlenecek ve Riccon Academy eğitmenleri tarafından yapılacaktır. Uygulamalar, uzmanlarca yürütülecektir. Uygulama eğitimi de video çekimi yapılacak ve kişisel arşivinizden izleyebileceksiniz.. Uygulama eğitimini katılımcılar uygun sayı olursa bulundukları şehirde alabilecektir.Olmazsa  İsteyen katılımcılar uygulama eğitimini büyük illerdeki düzenlenecek olan programlarda  de alabilecektir. Uygulama eğitimi için Ankara’ya gelinmesi zorunlu değildir.

Sadece Uzaktan eğitime katılan kursiyerler, eğitimin tümünü sınavlar da dahil online olarak alabilir ve bulundukları ilde tamamlayabilirler.


Ayrıntılı Bilgi için Tel: 0506 430 24 60

cinsel-terapi

Sınav Nasıl Yapılacaktır.

Online eğitim sonrası online sınav yapılacaktır.

Eğitime Kimler Katılabilir

 • Sağlık alanındaki tüm profesyoneller,
 • Psikoloji,
 • Çocuk gelişimi,
 • Sosyal hizmet,
 • Sosyoloji,
 • Psikolojik danışmanlık ve rehberlik,
 • Hemşirelik, tıp,
 • Okul öncesi öğretmenliği,
 • kişisel gelişim ve Danışmanlık alanındaki profesyoneller,
 • Yaşam koçluğu uzmanları,
 • Akupunktur ve tamamlayıcı tıp alanındaki profeyoneller ile
 • Aile ve tüketici bilimleri alanlarının mezunları katılabilir.

Cinsel Terapi Sertifika Programı Eğitim Koordinatörleri

Dr.Sait Sevinç   &  Walter Riccius

Cinsel Terapi Eğitim Modülleri Nelerdir

Modül Konuları

1.Cinsellik ve Cinsel İşlev Bozukluları

2.Cinsellik ve Erkek

3.Erkek cinsel rahatsızlıkları

4.Cinsellik ve Kadın

5.Kadın cinsel rahatsızlıkları

6.Vaka örnekli analiz formları

7.Alternatif cinsel terapi yöntemleri

8.Okul  çağı cinsellik ve sorunlar

9.Cinsel Davranış bozuklukları ve travmalar

Cinsel Eğitim Sertifika Programı Ücreti Nedir?

220 saatlik bu eğitimin toplam ücreti  2.500 TL‘dir. Ancak “Pdrgünlüğü” referansı ile bu eğitim sizlere 700 TL‘lik dev bir indirimle sadece “1.800 TL” olarak sunulmaktadır. Bu fırsatı kaçırmayın.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir