Anasayfa » Yaşam » Sevilmek İçin Ne Yapmak Gerek

Sevilmek İçin Ne Yapmak Gerek

Bir insanı ilk defa gördüğünüzde ilginizi çeken şey nedir? Bu soru gözüne kestirdiği kişiyi avucuna almak isteyen herkesin aklını kurcalıyor. Bizim samimiyetimizi karşımızdakine yansıtan davranışlar neler? Güzelce törpülenmiş ve kıpkırmızı boyanmış cilalı tırnaklar mı? Yoksa Kazakistan’ın incir ağaçlarından elde edilen nadide bir koku mu? Hiçbiri!

Nothingham ve Liverpool üniversitelerinden tecrübeli araştırmacılar bu içinden çıkılamayan konunun üzerine eğilmiş ve yaptıkları araştırma sonucu bir cevap elde etmişler. 32 kadın ve 35 erkek üzerinde yapılan bu araştırmada İngiliz bilimadamları katılımcılardan karşı cinste etkileyici buldukları özellikleri ve davranışları listelemelerini istedi.

Yapılan bu anket çalışmasının sonucunda ortaya son derece duygusal bir sonuç çıktı : İlk görüşte hiç kimsenin ne fiziksel özelliklerinden ne de bizimle aynı zevkleri paylaşıyor olmasından etkilenmiyoruz. Hayır! Birini ilk gördüğümüzde dikkat ettiğimiz şey karşımızdaki kişinin kibarlığı ve çevresindekilere karşı cömert davranışları.

Bu sonuçlar tabii ki uzun soluklu bir ilişki arayan kişiler için geçerli. Öte yandan, etrafınızdaki kişilere karşı cömert ve nazik davranışlarınız yine de size seksi ve baştan çıkarıcı bir hava katarak, karşınızdaki kişiyi etkilemeniz için avantaj kazandıracak.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Zengin Olmak Depresyona Neden Oluyor

BMC Dergisi’nde dün yayımlanan araştırmaya göre, sekiz yüksek gelirli ülkede depresyonun hayat boyunca etkin olma …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum