Anasayfa / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Maaşları 2012

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Maaşları 2012


Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında çalışan tüm meslekdaşlarım gibi bende bu alanı seçerken mesleki olarak maddi yeterliliklerini pek düşünmemiştim ancak şuanda bu mesleğin en çok aranan unsuru maaş özellikleri olmuş bende sizlerle bu ay itibariyle güncel maaş bordromu paylaşmak istiyorum belki merakınız giderilir diye.

Devlet okulunda çalışan bir rehber öğretmenin 2012 Ekim ayı itibariyle güncel maaş bordrosunu görmek için lütfen tıklayınız.

Maaş bordrosu 5 yıllık 8/1 derece ve kademe ki bekar ve çocuksuz bir rehber öğretmen maaşını göstermektedir.

Bu maş bordrosuna birde ayda hiç biz kesinti olmazsa toplam 72 saatlik ek ders ücreti eklenir ki oda ortalama 550 lira yapıyor.Ancak ek dersler tatil,rapor,özel günler yani okula her gitmediğiniz gün kesilir,yani azalır ama artmaz üst limiti ancak 72 saattir fazlasını alamazsınız. Ek dersler yatınca ki ayın 5 nde yatar genelde onun da bordrosunu buradan yine paylaşırım.

Bunların haricinde sorunuz olursa yorum yapın ben oradan cevaplarım. Mutluluklarla kalın…


 
 

Hakkında İdris Gündüzalp

Klinik Psikolog

İlginizi Çekebilir

pdrgunlugu-yazarlik

Yazar Arkadaşlar Arıyoruz

Merhaba Değerli Eğitim Alan Mensupları ve Ruh Sağlığı Alanı Çalışanları… Bir Psikolojik Danışmanın Günlüğü web …

2 Yorumlar

  1. Nerede çalıştığını bilmiyorum ama orada boş pozisyon varsa bende hemen gelip çalışmak isterim bahsettiğin bir devlet kadrosuysa mümkün değil özel sektörse de zor ama imkansız değil kişinin yeterliliklerine göre değişir ki şuanda yeni başlayan değil 8/1 rehber öğretmen 1780 falan alır ek derste 550 belki biraz faladır ki bu maaşı be alıyorum.yanılma payım yok

  2. ben maaşlara baktım 1750 yazıor ama bize 2400 full ek derle 2850 filan diyorlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir