Anasayfa / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik / Dergi / PDRgünlüğü Dergisi 2. Sayısı Çıktı Haziran 2012

PDRgünlüğü Dergisi 2. Sayısı Çıktı Haziran 2012

Ve dergimizin ikinci sayısı ile tekrar birlikteyiz ancak daha profesyonel ve daha donanımlı olarak geldik bu defa.

Evet sevgili okurlarımız dergimizin ilk sayısı itibariyle yayın hayatına başladıktan sonra sizlerden beklediğimizden çok daha büyük bir ilgi gördük ve bu ilgi için hepinize bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Peki bu kadar hasret giderdikten sonra ikinci sayımıza gelelim.

Bu sayımızda öncelikle hayatlarımıza açtığımız yeni sayfalardan başlamak istedik.Üniversiteler hakkında bilgi verip,kadına şiddeti kınadık,futbol şiddetine değindik. Biraz gezinmek için bisiklet sporunun faydalarını sıraladık. Yorulduk uykunun yararlarını anlatıp rüyalarımızda neler gördüğümüzle ilgilenmeye başladık. Sosyal medyaya merak sardık sizi uzmanlık sınavına sokmaya karar verdik.

Güzel günler görelim dedik hayatımızın çelişkilerini sıraladık. Çocuklarımızdan bahsettik. Televizyonun çocuklarımıza etkilerini,çocuklarımızın diş sağlığını konuştuk. Anne baba olduk, sınav kaygısında üzerimize düşen görevleri sıraladık.Kitaplardan bahsettik can veren besinlerin nasıl canımıza kastettiğine işaret eden bir kitabı tanıttık. Küçük hikayeler anlattık,anlattık ve ders aladık.

ÖSYM den bahsettik,Milli Eğitim Bakanlığının açıklamalarına yer verdik ve son olarak eğitim sistemimizi inceledik. İşte yeni sayımızla karşınızdayız…

Ücretsiz dergimizi İndirmek İçin Lütfen Tıklayınız

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Okul Başarısızlığının Bireysel Nedenleri

Öğrencinin  bilişsel, fiziksel ve duygusal olgunluk açısından yetersiz olması.Beden imajı düşük olan öğrencilerin özsaygıları ve …

6 Yorumlar

 1. Özür dileriz hallettik sorunu indirebilirsiniz dergiyi

 2. harungozutok

  dergileri inceleyemiyorum,açılmıyor.

 3. Çok teşekkür ederim Ömer Bey ve kusura bakmayın bir süre siteden uzak kaldığım için cevap veremedim değerli yorumunuza.Dediğiniz konuya gelince aslında ben dergimi flash olarak yayınlamayı çok istedim fakat program bulamadım eğer siz program yollar yada en azından beni yönlendirirseniz gerçekten çok sevinirim.Ayrıca siteniz olduğunu gördüm en yakın zamanda karşılıklı iletişimle birbirimize destek olmaktan da mutluluk duyarım.

  Teşekkürler

 4. İdris Hocam Merhabalar;

  Sitenizi arkadaşım sayesinde gördüm . Çalışmalarınız için sizi tebrik etmek istedim ancak dergiyi bu şekilde indirmemek istemeyen indiremeyen meslektaşlarımız olabilir. Hazır programlar var onlarla flash dergi haline getirirseniz ziyaretçiler daha kolay okuyabilirler nacizane bir önerim 🙂

  * program isterseniz iletebilirim.

  Kolaylıklar dilerim.

 5. Hallediyorum şimdi teşekkür ederim

 6. aybike

  Dergi açılmıyor idris bey

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir