Anasayfa / Psikoloji / İş & Kariyer Psikolojisi / Ofiste Karizmatik Görünmek İçin Yapmanız Gerekenler

Ofiste Karizmatik Görünmek İçin Yapmanız Gerekenler

Ofiste karizmatik biri olarak algılanmak için bir kaç noktaya dikkat etmeniz yeterli.

Kendinizi sevin

Siz kendinizi sevmedikçe kimse sizi sevmez. Olumsuz yönlerinizi değil olumlu taraflarınızı ön plana çıkarın ve kişisel başarılarınızı aşırıya kaçmadan övün.

Herkes gibi olmayın

Doğaları gereği insanlar kalabalıktan sıyrılanlara karşı ilgi duyar. Giyim tarzınız, dinlediğiniz müzik ve hobilerinizle farklı olduğunuzu hissettirin.

Gülümseyin

İnsanları çeken ilk özellik güzel yüzlü olmaktır. Gülümsemek, özgüven göstergesidir ve duygusal engelleri yok eder. Etrafınızdaki insanlara gülümsediğinizde sizin keyifli bir insan olduğunuzu düşünecek ve sizinle zaman geçirmek isteyecekler.

Fikrinizi söylemekten çekinmeyin

Herkes yeni çıkan bir filmi bayıldığını dile getirirken siz sevmediğinizi söylemekten çekinmeyin. Unutmayın, herkesin düşüncesi aynı olacak diye bir kaide yok.

Göz teması kurun

Göz teması iyi bir dinleyici olduğunuzu gösterir. Dinlediğinizi fark eden insanlar size daha fazla değer verecektir.

Mimiklerinizi kullanın

İnsanların gözündeki değeriniz onlara nasıl davrandığınızla ölçülür. Onlarla konuşurken rahat davranır ve dimdik durmaktan ziyade mimiklerinizi kullanırsanız kendinize güveniniz olduğunu gösterirsiniz.

Sürekli müsait olmayın

Sürekli müsait olmayın. Her çağrıldığınızda gitmediğinizde, gittiğiniz zamanların kıymeti daha çok bilinecektir.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

İş Yerlerindeki En Saçma 10 Yasak

Bir kariyer sitesi aracılığıyla çalışanlar arasında yaptığı anketler, şirketlerde uygulanan en saçma yasakları ortaya çıkardı. İşte …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir