Anasayfa / Psikoloji / İş & Kariyer Psikolojisi / Obezite Maaşınızı Düşürüyor

Obezite Maaşınızı Düşürüyor

İnsan sağlığını, psikolojisini ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen ve önemli bir sağlık sorunu olan obezite, iş dünyasında da ayrımcılığa yol açıyor.

Obezite problemi olan kişilerin ?iş ve kariyerdünyasındaki yarış??a kulvar farkıyla geriden başladığını kaydeden Doç. Dr. Yunus Yavuz, ?Obezlerin iş bulması normalden daha zordur. Normal kilolu meslektaşları ile kıyaslandığında daha iyi bir eğitimleri ve deneyimleri olsa da, ya hak ettikleri pozisyonlara ulaşamamakta yada prezentabl olmadıkları için geri plana atılmaktadırlar dedi.

Yale Üniversitesi?nin bir raporunda işyerlerinde kiloya bağlı ayrımcılığın son 10 yılda yüzde 66 arttığının görüldüğünü dile getiren Yavuz, normal kilolu meslektaşlarıyla karşılaştırıldığında, obezlerin yüzde 5.8 ile yüz de 24 arasında daha az maaş aldığını kaydetti.//hthayat

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

İş Hayatında Beden Dili Sözcüklerden Daha Önemli

Genellikle diğer insanlarla karşılaşıldığında veya onlarla iletişim kurarken sadece söylenene veya görülene dikkat edilse de …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir