Anasayfa / Kişisel Gelişim / Negatif Düşünmek Zihnimize İşliyor

Negatif Düşünmek Zihnimize İşliyor

Negatif düşünmek, kişiyi negatifliğe yönlendirir ve tıpkı bir zehir gibi zihninize,inancınıza işler, bütün potansiyelinizi kullanmanızı engeller. Asla ve asla kendinize aşağıdaki gibi negatif şeyler söylemeyin. Kendinize karşı kullandığınız sözcüklere dikkat edin.

Ben bunu yapamam

Yarış başlamadan yenilgiyi kabul etmeyin! Güçlü yönlerinize odaklanın, kendinizden ve yeteneklerinizden asla şüphe etmeyin.

Pes edebilirim

Hiçbir şart altında pes etmeyin. Nasıl zorluklarla yüzleşiyor olursanız olun içinizdeki güce güvenin ve önünüze çıkan engelleri aşın. Unutmayın, pes edene kadar kaybetmiş olmazsınız. Savaşmaya devam edin, hayallerinizi gerçekleştirin.

Yeterince iyi değilim

Bu, kendinize asla söylememeniz gereken en önemli şeydir. Siz, kendinize inandığınız kadar iyisiniz. Kendinizi sürekli başkalarıyla karşılaştırıyor ve onların kendinizden daha iyi olduklarını düşünüyorsanız bile bu mutlaka doğru demek değildir. Kendinizi asla küçük görmeyin.

Yalnızım

Kimse yalnız değildir. Zaman zaman kendinizi yalnız hissedebilirsiniz, aslında etrafınızdaki pek çok insan da aynı süreçten geçer. Hepimiz zaman zaman kendimizi yalnız hissederiz, özellikle de mutsuz ve cesaretimiz kırılmışken. Böyle anlarda, sevdiklerinizle temasa geçmek ve yardımlarını istemek son derece önemlidir. Sevdikleriniz yanınıza geldikleri an bu kötü histen kurtulacaksınız.

Beni kimse sevmeyecek

Hepimiz, ne kadar kusurlu olduğumuzu düşünürsek düşünelim, sevilmeyi hakediyoruz. Fakat beyaz atlı prensinizi evde oturup hayıflanarak bulamazsınız. Dışarı çıkın, yeni insanlarla tanışın ve sizin için özel olan insanı bulma şansınızı arttırın.

Ne istediğimi bilmeliyim

Hayattan ne istediğinizi henüz bilmiyorsanız endişelenmeyin. Demek ki bunun için biraz daha zamana ihtiyacınız var.

Çok aptalım

Kendinize bu kadar yüklenmeyin! Zaman zaman başarısız olabilirsiniz, bu, hedeflerinize asla ulaşamayacaksınız demek değildir. Hepimiz hata yaparız çünkü insanız. Sonuçta, önemli olan hatalarımızdan ders almak ve bunları tekrar etmemektir. Kendinize kötü şeyler söylememeye çalışın, yeteneklerinize odaklanın ve sadece bazı şeylerde başarısız oldunuz diye kendinize bu kadar yüklenmeyin.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Gizli Mesajlarla Çocuklarınızın Zihinlerini Kontrol Ediyorlar

Düşünce gücünün etkisinin artmasıyla birlikte, subliminal mesajlar dediğimiz yöntemle hedef kitleye ulaştırılmak istenen mesajlar kişinin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir