Anasayfa / Kişisel Gelişim / Mutluluğun Sırrı Bu Sorularda Gizli

Mutluluğun Sırrı Bu Sorularda Gizli

Hayatta mutluluğun sırrı nedir? nasıl mutlu olabiliriz? mutluluğun formülü nedir? biliyor musunuz?

Şu an neredeyim ve aslında nerede olmak istiyorum?

Eğer mutlu olmayı öğrenmek istiyorsanız kendinize mutlaka bu soruyu sormalısınız.Hayatınızda önemli hedeflerin olması çok önemlidir, çünkü onlar hayatınıza anlam katarlar. Eğer bir hedefiniz olur ve ona ulaşmak için çabalarsanız kendinizi çok daha mutlu ve başarılı hissedersiniz.

Bugün sevdiklerimi nasıl daha da çok sevebilirim?

Kendinize her sabah uyandığınızda bu soruyu sorun.Böylece sevdiklerinize onların kusurlarını görmek yerine,sevdiğinizi ve takdir ettiğinizi göstermenin yollarına odaklanırsınız. Kimsenin mükemmel olmadığını unutmayın ve sevdiğiniz insanları oldukları gibi sevmeyi, geçmişteki hatalarını affetmeyi öğrenin.

Kendimi nasıl eğlendirebilirim?

Kendinizi mutlu hissetmeyi öğrenmek için, kendinizi eğlendirmenin farklı yollarını bulmalısınız. Sabaha dertler ve sorumluluklara odaklanarak başlamayın, kendinizi, mutlu hissetmeseniz bile, gülümsemek için zorlayın ve devamının nasıl da kolay geliştiğini görün. Kendinizden ve hayatınızdan keyif alın! Mutlu ve neşeli bir tavıra sahip olarak da problemlerinizin üstesinden gelebilirsiniz.

Hayatımı değiştirmek için neye ihtiyacım var?

Daha mutlu ve rahat olmak için hayatımı nasıl değiştirmeliyim? Kendimi daha başarılı hissetmek için ne yapabilirim? Hayatımdan elemem gereken (yanlış arkadaşlar, herkesi mutlu etme isteği) neler var? Her sabah uyandığınızda bunları gözden geçirin ve kendinizi daha iyi hissetmek için neyi değiştirmeniz gerekiyorsa onu değiştirin.

Zamanımı nasıl geçiriyorum?

Her gününüz nasıl geçiyor? Hayallerinize ulaşmak için yeterince çalışıyor musunuz? Sevdiklerinize yeterince vakit ayırabiliyor musunuz? Hayatınızı erteliyor musunuz? Mutluluğunuza odaklanın ve sizi mutlu eden şeyleri ertelemeyin.

Hayatımda neler yolunda gidiyor?

Bu soruyu yanıtlamak, hayatınızdaki pozitifliklere odaklanmanıza yardımcı olur.

En sık neleri düşünüyorum?

Bütün gün en çok ne düşünüyorsunuz? Bu düşünceler pozitif mi yoksa negatifler mi? Her gün neleri düşündüğünüzün farkında olun ve gerekiyorsa bu düşünceleri zihninizden uzaklaştırın.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Sizi Mutlu Eden Bir Hayatın Alışkanlıkları

Sizlere hayatınızın kilit noktası olan ve sizi mutluluğa götüren şeyleri sıralayacağız. Bunlardan bir kaç tanesini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir