Anasayfa / Aile / İlişkiler / Mutluluğun Formülünü Mutlu Çiftlerden Dinleyin

Mutluluğun Formülünü Mutlu Çiftlerden Dinleyin

Mutluluğu yakalamış olan çiftlerden öğreneceğimiz çok şey var. Nasıl mutlu oldular ve daha önemlisi nasıl mutlu bir birliktelik yürütebiliyorlar. İşte mutluluğun anahtarı niteliğindeki detaylar…

Birçok mutlu çiftin ilişkisi ideal ilişki olmaktan çok uzak fakat yine de birlikte oldukça mutlular.Onlardan ilişkide problemleri çözmek ve partnerler arasındaki mahremiyeti arttırmak konusunda öğreneceklerimiz var. Partnerinizle ne kadar çok iletişim kurarsanız yalnızca vücutlarınız arasında değil, zihinleriniz, kalbiniz ve ruhlarınız da birbirine bağlanacak ve ilişkiniz daha sağlam bir temele oturacak.

İşte ilişkinizi güçlendirecek ve çift olarak daha gerçekçi deneyimler yaşamanızı sağlayan ilişki dersleri!

Mutlu çiftlerin 1 numaralı kuralı aldığın kadar vermek.Bu kuralı asla görmezden gelmemelisiniz. Mutlu bir ilişkide partnerinizden ne kadar çok şey alıyorsanız o kadar çok şey verebilmelisiniz. Bencil olmak ve hep kendi mutluluğunuzu düşünmek yerine partnerinize odaklanın. Siz onu mutlu ettikçe o da size karşı aynı şekilde davranacak.

Mutluluk için sorumluluk almanız gerekir.Partnerinizin görevi sizi mutlu etmek değil. Mutluluğu kendiniz yaratmalısınız, bu nedenle partnerinizin omuzlarına sizi mutlu etme yükünü yıkmayın. Sağlıklı ilişkilerde her iki partner de her iki partner de birbirlerini mutlu etmeye çalışır ve davranışlarına dikkat eder.Çıkarlar üzerine kurulu bir ilişkiden uzak durmalısınız.

Partnerinizin iyi yönlerini takdir edin. Onun olumlu özelliklerini vurguladığınızda ona karşı hissettiğiniz sevgi artacak.Böylece sevgilinizin kötü özelliklerini gözünüzde büyütmeyeceksiniz. Kimse mükemmel değildir ve siz de mükemmel değilsiniz. Partnerinizin olumlu yanlarını ortaya çıkardığınızda onun iyi özelliklerini daha fazla fark edeceksiniz.

Partnerinizin yalnız vakit geçirmesine izin verin.Çiftler genellikle her şeyi birlikte yapmaktan hoşlansa da herkes kendi başına olmaktan hoşlanır. Partnerinize düşünceleriyle başbaşa kalmak için zaman tanıyın. Sevgilinizi ona gösterdiğiniz ilgiyle bunaltmadığınızdan emin olun.

Küçük problemleri büyütmek ve onlara fazla önem vermek ilişkinizi kötü etkiler. Küçük problemlerin sizi olduğundan fazla rahatsız etmesine izin vermeyin. Bu önemsiz problemlere fazlaca yoğunlaşmak onlara önem kazandırmak ilişkide yapılan en yaygın hatalardan. Mutlu çiftler küçük problemleri büyütmeyerek , zamanla bu sorunları aşmasını biliyor.

Mutlu çiftlerin en belirgin özelliği her zaman ekip halinde hareket etmeleri. Eğer ilişkinizde aşkı canlı tutmak istiyorsanız partnerinizle iyi bir ekip olmalı ve birlikte hareket etmeyi öğrenmelisiniz.

Hayallerinizi gerçekleştirmek için birlikte çalışmalısınız. Bu şekilde yalnız olmadığınızı ve sizin için her zaman en iyisini isteyen bir sevgiliniz olduğunu hissedeceksiniz.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Düzeyli Bir İlişki Nasıl Olmalıdır?

İlişki içerisindeyken denge kurabilmek çok önemlidir. Bazı şeyleri aşırı ya da hiç olarak adlandırmanız yerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir