Anasayfa / Kişisel Gelişim / Mutlu İnsanların Asla Yapmadığı Şeyler

Mutlu İnsanların Asla Yapmadığı Şeyler

Herkes mutlu olmak ister. Herkes. Ve mutluluk tercihleriniz ve eylemlerinizin sonuçlarına bağlıdır. Mutluluğun anlamı kişiden kişiye değiştiği için, size ne yapmanız gerektiğini kimse söyleyemez. Ama mutlu insanların yapmadığı şeylere dair fikir verebiliriz:

Kendilerini başka insanlarla kıyaslamazlar

Kendilerinin özel ve eşsiz olduğunu bilir ve diğer insanlarla kıyaslamazlar. Kendinizi başkaları ile kıyaslamak özgüveni sabote eden en tehlikeli şeylerdendir.

Eyleme geçmeyi unutmazlar

Hayallerini ya da hedeflerini gerçekleştiremedikleri için sürekli bahaneler uydurmayı değil, eyleme geçmeyi tercih ederler.

Hayal kurmayı unutmazlar

Mutlu insanlar hayal kurmayı unutmazlar, kendilerine ve hayallerini gerçekleştirebileceklerine inanırlar. Hayal kurmak için zaman ayırırlar ve olmasını istedikleri bu şeyler için hayatlarını planlarlar.

Bencil davranmazlar

Mutlu insanlar bencil olmayı sevmezler, hatta bencil davranırlarsa asla mutlu olamazlar. Tersine, mutlu insanlar şefkatli ve verici insanlar olur. Diğer insanlara zaman, sabır ve sevgi verirler.

Kendilerini mutlu etmek için bir şeyler satın almazlar

Mutlu insanlar, mutlu olmak için kendilerine materyaller satın almazlar. Kendilerini iyi hissetmek için ‘alışveriş’ terapisine ihtiyaçları yoktur. İyi hissetmek için alışveriş yapmanızı teşvik eden bir toplumda, birey olmayı bilirler.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Sizi Mutlu Eden Bir Hayatın Alışkanlıkları

Sizlere hayatınızın kilit noktası olan ve sizi mutluluğa götüren şeyleri sıralayacağız. Bunlardan bir kaç tanesini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir