Anasayfa / Aile / İlişkiler / Mutlu Çiftlerin Bilinmeyenleri Sırları

Mutlu Çiftlerin Bilinmeyenleri Sırları

Mutluluk çiftlerin birlikte olabildikleri sürece hep arzuladıkları ve peşindne koştukları bir duygudur.Birde bu duyguyu yakalayan ve ellerinde tutan bir gruo var.İşte mutlu çiftlerin bilenmeyen sırları…

Seni seviyorum” derler: “Seni seviyorum” cümlesini duymak, mutlu bir ilişkinin yapı taşlarından biri. Ne kadar uzun süredir birlikte olursanız olun, partnerinize gün içinde birkaç kez “Seni seviyorum” deyin. Bu iki kelime, partnerinizin yüzünü güldürmeye yardımcı olacak.

Öncelikleri ilişkileridir: Ne kadar meşgul olursanız olun, ilişkiniz her zaman öncelikli olsun. Nasıl ki, bir bitki su olmadan yaşayamazsa, ilişkiniz de birlikte vakit geçirmezdeğinizde durağanlaşır ve ilerleme kaydedemez.

Birbirlerini dinlerler: Partneriniz konuşurken onu gerçekten dinliyor musunuz? Yoksa konuşma sırasının size gelmesini mi bekliyorsunuz? Partneriniz konuştuktan sonra, ” Söylediklerinden anladığım kadarıyla sen böyle düşünüyorsun, değil mi?” gibi onu dinlediğinizi gösteren şeyler söyleyin ve kafasında çözüm bulamadığı sorunlara yardım edin.

Birbirlerine destek olurlar: Dünyadaki en üzüntü veren şeyleden biri de sevdiğiniz kişinin sizin hayallerinizi ve hedeflerinizi önemsememeisidir. Eğer partneriniz yeni bir işe başlamak istiyorsa, onu destekleyin. Harika ve fit bir vücuda sahip olmak için spor yapıyorsa, ona güç verin. Ayrıca parterinizin başarılarını en az sizinki kadar önemseyin ve onun için heyecanlanın.

Birbirlerini önemserler: Eve geldiğinizde, ilk iş partnerize kendi yaşadıklarınızı anlatmaya başlamayın. O gün, ofiste patronunuzla yaşadığınız sıkıcı bir olayı dile getirmeden önce, partnerinize onun gününün nasıl geçtiğini sorun. “Nasılsın?” yada “Bugün neler yaptın?” demek, onu önemsediğinizi göstermenin küçük bir yolu.

Birbirlerine Güvenirler: Okulda ya da iş hayatımızda yalnızca hemcinslerimizle bir arada olmadığımız bir gerçek. Partnerinize güvenin ve yersiz kıskançlık krizlerinden kurtulun. “Yanında bir kız ya da erkek mi var?””Okul grubunda kızlar mı çok, erkekler mi?” gibi, ona güvenmediğinizi gösterecek gereksiz soular sormayın.

Ortak nokta bulurlar: İlişkinizi farklı tutun ve değişik hobiler edinin. Hiç denemediğiniz bir spora birlikte yazılabilir, merak ettiğiniz bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz. Birlikte yeni şeyler keşfetmeye vaktiniz yoksa,sevgilinizin de hoşlandığı şeyleri göz önüne alarak, tek başınıza ikiniz için bir şeyler araştırın.

Sevdikleri şeylere önem verirler: İlişkinizde birbirinizin hoşlandığı şeylere önem verin. Nasıl mı? Eğer erkek arkadaşınız sizinle romantik komedi türünde bir filme geliyorsa, siz de onunla maç izlemeyi ya da o,playstation oynarken onunla vakit geçirmeyi deneyin.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Kadınlara Göre Çekici Erkeğin Tanımı

ABD’deki Stanford Tıp Fakültesi’nden bilim adamları, kadınların beyninin, henüz çocukluk dönemlerinde bile “espriye” daha fazla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir