Anasayfa » Kişisel Gelişim » Mutlu Bir Yaşamın Formülü

Mutlu Bir Yaşamın Formülü

Gülümseyin

Söylemeye gerek yok belki ama gülümsemek çok önemli. Arkadaşlarınıza, tanıdıklarınıza hatta tanımadığınız kişilere bile gülümseyin. İnsanlar sizi gülümserken gördüğünde iletişim kurmak çok daha kolay olur.

Dışa dönük olmaya çalışın

Dışadönük olup, yeni insanlarla tanışmaya çalışın. Mesela kimseyi tanımadığınız bir ortamda insanlara yaklaşarak kendinizi tanıtın ve sohbet etmeye başlayın. Bu şekilde davrandığınızda çok daha kolay yeni arkadaşlar bulabilirsiniz.

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, dışadönük olan arkadaşlarınızı izleyerek, insanlarla nasıl iletişim kurduklarına bakın ve onları kopyalayın.

Kulüplere ya da spor organizasyonlarına katılın

Mutlaka ilgilendiğiniz bir konuda kurulmuş bir kulüp vardır. Mesela fotoğrafçılık ya da gezi kulübü. Koşmayı ya da dağ bisikletini seviyor olabilirsiniz. İlgilendiğiniz bir aktivite için kurulmuş olan bir kulübe katıldığınızda, ortak ilgi alanınız olan insanlarla tanışıp, arkadaş olabilirsiniz.

Arkadaşlarınızı ve tanıdıklarınızı davet edin

Davetleri hep karşıdan beklemeyin. Arkadaşlarınızı kahve içmeye bir kafeye ya da evinize davet edin. Ya da evinizde büyük bir parti verin. Bu şekilde yeni insanlarla da tanışabilirsiniz.

Bulunduğunuz şehri ya da bölgeyi keşfedin.

Yaşadığınız şehrin daha önce gitmediğiniz yerlerine gidin. Gezi gruplarına katılın. Böylece hem eğlenir hem de yeni insanlarla tanışma fırsatı yaratmış olursunuz.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Sizi Mutlu Eden Bir Hayatın Alışkanlıkları

Sizlere hayatınızın kilit noktası olan ve sizi mutluluğa götüren şeyleri sıralayacağız. Bunlardan bir kaç tanesini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir