Anasayfa / Genel / Mutlu Bir Cinsel Yaşamın Altın Kuralları

Mutlu Bir Cinsel Yaşamın Altın Kuralları

İşte daha mutlu ve sağlıklı bir cinsellik için yapmanız gerekenler…

Partnerinizle konuşun, geçmişten gelen sorunları, sizi kaygılandıran ya da üzen şeyleri, cinsellikten beklentilerinizi ifade ederek partnerinizin de size yardımcı olmasını sağlayabilir, eğer bir sorun varsa çözebilirsiniz. Ancak bunu yaparken kırıcı ve eleştirel olmamaya dikkat edin.

Birbirinizi tanıyın. Ellerine, kaşlarına, bacaklarına sevgiyle dokunarak onu tanımaya çalışın ve ilişki için temel ihtiyaç olan şefkat duygusunu birbirinize tattırın.

Ön sevişme özellikle kadının daha kolay orgazm olabilmesi ve ilişkiden daha fazla keyif alması için gereklidir.Eğer ön sevişme süreniz size yeterli gelmiyorsa mutlaka partnerinizle konuşmalısınız. Cinsel doyuma ulaşabilmek için mutlaka ön sevişme sürenizi uzatın, bu aranızdaki bağın da kuvvetlenmesini sağlayacaktır.

Öncelikle kendinize sonra partnerinize güvenin. Kendisiyle barışık olmayan kişilerin yatakta mutlu olmaları beklenemez. Eğer partnerinize de geçmişten gelen bir güven eksikliğiniz varsa bunu mutlaka konuşmalısınız.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

İlişkinizin Heyacanını Kaybetmemek İçin Öneriler

Her ne kadar uzun yıllar aynı kişiyle birlikte olmak muhteşem olsa da her uzun şey …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir