Anasayfa / Kişisel Gelişim / Küfretmek Sağlığınıza Faydalı Olabilir

Küfretmek Sağlığınıza Faydalı Olabilir

İngiltere’de bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre küfür eden insanların fiziksel acı ve ağrılardan, diğer insanlara göre daha az etkilendikleri ortaya çıktı.

Günlük hayatta pek kabul görmese de, küfür etmenin insan doğasına iyi geldiği ortaya çıktı. Bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar sonucu, küfür eden kişilerde, acının azaldığı saptanmış.

İngiltere Keele Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma da küfür etmenin de yararları olduğu sonucunu çıkardı. Bilim adamları, küfür içerikli kelimelerin kişinin fiziksel ağrılarına iyi geldiğini öne sürdü.

Araştırmanın başındaki Doktor Richard Stephens, küfür eden insanların rahatladıklarını ve sinir halinden kurtulduklarını gözlemlediklerini ve bu şekilde de, fiziksel acı ve ağrılardan, diğer insanlara göre daha az etkilendiklerini dile getiriyor.

Stephens, “Küfür eden kişinin, mücadelesini kelimeleri kullanarak verdiğini ve savunma mekanizmasının küfre başvurmasını, kişiyi agresif olma halinden çabuk arındırdığını söylüyor. Bu durum da yine kişinin kendisine faydalı oluyor. Sinir halinde tartışılan kişiye karşı söylenen her küfür, kişinin acılarını dindiriyor” şeklinde konuşuyor.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Çocuklar Neden Küfür Ederler

Kötü söz, daha yaygın kullanımıyla küfür, kızgınlığı ifadede kullanılan, cinsel ilişki,cinsel saldırı gibi tehditleri ihtiva …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir