Anasayfa / Kişisel Gelişim / Kendinize Olan Güveninizi Arttıracak Öneriler

Kendinize Olan Güveninizi Arttıracak Öneriler

Kendinize olan güveninizi arttırabilmek için küçük ama pratik uygulamalar ve davranışlar ile daha özgüvenli ve iyi bir yaşamınız olabilir

Güzel giyinin

Kendinize olan güveninizi en çok arttıran şeylerden biri şık giyinmektir. Kendinizi güzel hissetmeniz sizi daha mutlu ve güvenli kılar.

Günde en az 15 dakika meditasyon yapın

Kaslarınızı ve beyninizi gevşetmek size iyi gelir. Sakinleştirici bir müzik koyun, bacaklarınızı çapraz yapın, derin bir nefes alın ve gözlerinizi kapatın. 15 dakika boyunca hiçbir şey düşünmeyin.

Beslenmenize özen gösterin

Sağlıklı beslenmek hem kendinizi iyi hissetmenizi hem de formunuzu korumanızı sağlar. Daha çok yeşillik, sebze, yağsız et ve meyve tüketerek kendinize iyi bakın.

Minnettar olun

Her gün kendinize aileniz olduğu için, arkadaşlarınız için, işiniz için, elinizdeki fırsatlar için ne kadar şanslı olduğunuzu hatırlatın. Kendinizi öyle hissetmeseniz de hissediyormuş gibi yapın, bir süre sonra kendinizi gerçekten de minnettar hissedeceksiniz.

Hergün yeni bir şey öğrenin

Bilgi güçtür. Bir şeyleri bilmek kendinize olan güveninizi arttırır ve etrafınızda olanların farkına varmanızı sağlar. Her gün kendinize yeni bir şeyler öğrenmek için vakit ayırın.

Nefes alın

Nefes almayı unutmayın! Derin nefes almak biraz olsun rahatlamanıza yardımcı olur.

İltifatlara açık olun

Size iltifat edildiği zaman bunu kabul edin. Kendinizle ilgili iyi yönlerinizi bir kağıda yazın ve duvarınıza asın. Kendinize inanın ve birileri size güzel göründüğünüzü söylediğinde öyle olduğunuza inanın!

Odanızı ve masanızı düzenleyin

Etrafınızı düzgün ve temiz görmek size kendinizi iyi hissettirir.

Etrafınızı pozitiflikle doldurun

Buna izlediğiniz filmler, dinlediğiniz müzikler, arkadaşlarınız ve durumlar da dahil. Her zaman yanında olacağınızı düşünen arkadaşlarınızın sizi ihmal etmelerine izin vermeyin. Negatif bir şarkının sizi üzmesine izin vermeyin, kendinizi depresif hissetmeyin.

Kendinizi şımartmanız gerektiğini unutmayın

Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin. Bu, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar ve kendinize olan güveninizi arttırır.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

“Abartılı Özgüven” Eşittir Korkaklık

‘Bazı eşler vardır mesela, evde kavga ederler, birbirlerine girerler, tabaklar fırlar, ses tonu yüksektir. Bütün …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir