Anasayfa / Psikoloji / Psiko-Rehber / Karamsar Kişileri Hayatınızdan Çıkarın

Karamsar Kişileri Hayatınızdan Çıkarın

Mutsuz kişiler hayatımızın heryerinde bize negatif duygularını aşılayabilmekte ve hayat enerjimizi alabilmektedir.

Bütün bu insanlar size hiçbir fayda sağlamadıkları gibi kişiliğinize ve akıl sağlığınıza zararlıdırlar. Her ne kadar etrafınızdaki her negatif insanı hayatınızdan çıkaramasanız da negatifliklerinden etkilenmemenizi sağlayacak bazı yöntemler vardır. İşte birkaçı;

İletişiminizi Azaltın

Hayat, mutsuz insanlarla geçirilemeyecek kadar kısa. Akşamları iş çıkışı yemek yiyerek görüştüğünüz arkadaşınız sürekli negatif şeylerden bahsediyor ve siz ne yaparsanız yapın neşeli tek bir şey bile konuşmuyorsa artık onunla yemeğe çıkmayı bırakmanız gerekiyor demektir. Size aksi davranan müşterinizle telefonla değil de e-posta yoluyla iletişim kurun, iş arkadaşınız bir şeylerden şikayet etmek için yine size uğradığında meşgul olduğunuzu anlamasını sağlayın ve böylece negatif insanlarla iletişiminizi sınırlı tutun ve aranıza mesafe koyun.

Konuşmayı Farklı Yönlendirin

Karşınızdaki insanla konuşurken siz de negatif bir şeyler söylememeye dikkat edin. Çünkü bu, onun da negatif konulara yönelmesine neden olacaktır. Negatif bir söz yerine neşeli bir şeylerden bahsedin,karşınızdakine iltifat edin. Bazı insanlar dert yanmaktan hoşlanırlar. Eğer karşınızdaki insan ne yaparsanız yapın negatif bir şey paylaşmakta ısrarcıysa ona sadece; ”Bu gerçekten de kulağa kötü geliyor.’’, ”Senin için zor olmuş olmalı.’’gibi şeyler söyleyin ama asla konunun uzamasına sebep olacak bir negatifliği de siz paylaşmayın.

Neşeli İnsanlarla Birlikte Olun

Kiminle çalışacağınızı çoğu zaman seçemezsiniz ama en azından iş dışındaki zamanlarda pozitif insanlarla vakit geçirmek elinizdedir. Böylece siz de pozitif enerjinizi yüksek tutabilirsiniz. Ayrıca en sevdiğiniz fotoğraflara bakarak, güzel bir müzik dinleyerek de pozitif enerjinizi yüksek tutmanız mümkündür.

Hayat negatif olamayacak kadar kısa, etrafınıza bakın ve güzelliklerin tadını çıkartın!

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Medya Ne Kadar Güvenli?

Bilişim teknolojisindeki hızlı gelişmeler sanal ortamdaki güven sorununu da beraberinde getirdi. En basitinden Faceb**k gibi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir