Anasayfa » Aile » İlişkiler » Karakteriniz Nasıl Bir Aşık Olduğunuzu Belirliyor

Karakteriniz Nasıl Bir Aşık Olduğunuzu Belirliyor

Nasıl bir aşık yada sevgilinizi aslında kişiliğiniz belirliyor. Nasıl bir aşıksınız sizde merak ediyorsanız yazımız tam size göre…

Çekingen aşık

Çekingen insanlar genellikle sevgili bulamazlar. Bunların arasından büyük platonik aşıklar çıkar. Çekingen aşık çoğu zaman karşımızdaki kişi veya bizi terk eden sevgili değil, tanımadığımız gizli hayranımızdır.Oyuncu aşık İlgi odağı olmadığı durumlarda rahatsızdır. Duyguları yüzeyseldir, sığdır, hızla değişir. Dikkat çekmek için dış görünüşünü kullanır. Üslubunda ayrıntılara yer vermez. Anlattıklarında dış görünüşler hakimdir. Hal ve hareketleri abartılıdır.

Kendine aşık

Çok önemli biri olduğunu düşünür. Başarı ve yeteneklerini abartır. Özel ve biricik olduğuna inanır.İnsanları sömürür, kendi çıkarları için başkalarını kullanmaktan çekinmez.

Yalancı aşık

Toplum kurallarına uymaz, kanunla başıderde girer. Kız kaçıranlar, tecavüz edenler,acımasızca kadın dövenler, genellikle bunlar arasından çıkar. Sorumsuzdur, belli bir işte sebat edemez. Mali yükümlülüklerini yerine getirmez. Pişmanlık duygusu yaşamaz.

Şüpheci aşık

Çok kıskançtır, sudan sebeplerle aldatıldığı şüphesine kapılır, zihni hep ihanete uğrayacağı düşüncesiyle meşguldür. Ketumdur, duygu ve düşüncelerini paylaşmaz. Söylenenlerin ve görünenlerin arkasında başka sözler olduğunu düşünür. Çok alıngandır.

İstikrarsız aşık

Bir gün sevdiğine aşırı değer verir, ertesi günü yerin dibine batırır. Bazı kişiler yücenin yücesi, bazıları aşağının aşağısıdır. Ani hareketleri vardır, aşırı para harcayabilir. Sinirini kontrol edemez.

Bağımlı aşık

Günlük kararlarını bile başkalarına danışmadan, bol miktarda nasihat ve güvence almadan veremez.Hayatının önemli alanlarına ait sorumlulukları başkalarının yüklenmesini bekler. Bir ilişkisi bittiğinde acilen başka bir ilişki arayışına girer. Yalnız kalmaktan aşırı derecede korkar.

Kuralcı aşık

Zihni ayrıntılarla kurallarla listelerle, düzenle organizasyonla şemalarla sürekli meşguldür.Mükemmeliyetçidir, hedeflediği standartlar hiçbir zaman gerçekleşmediği için projelerini bir türlü bitiremez. Kendisini işe verimli olmaya adamıştır.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Kadın Cinselliği Arzuladığını Nasıl Gösterir

Kabul edelim ki bir erkeğin kadının zihnini okuması hiç bilmediği bir dilde yazılmış bir kitabı …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum