Anasayfa / Aile / İlişkiler / Kadınların Maço Erkek Tercih Etme Evreleri

Kadınların Maço Erkek Tercih Etme Evreleri

Yapılan araştırmalar, kadınların doğurganlıklarının en yüksek olduğu dönemlerde maçolardan, diğer dönemler ise daha light erkeklerden hoşlandığını ortaya çıkardı.

Araştırmayı İngilizler yaptı

İngiltere St. Andrews Üniversitesi son derece ilginç bir araştırmaya imza attı. Prof. Dr. Davit Perrett’in başkanlığında yapılan araştırmaya göre kadınların hoşlandıkları erkek tipleri bir ay içinde hormonlarına bağlı olarak farklılık gösteriyor.

Sert erkekler

Kadınlar, ay içinde doğurganlıklarının en üst düzeye çıktığı haftada, sert yüz hatları ve kaslı vücutlara sahip maço erkeklerden hoşlanıyor. Doğurganlık oranları azalmaya başladığında ise tercihleri daha feminenlere kayıyor.

Perret, benzer araştırmaların İskoçya ve Japonya’da da yapıldığını ve ayın en doğurgan haftası içinde olan kadınların, kendilerine gösterilen yüzlerce erkek resmi arasından daha erkeksi yüz ve görünümdekileri seçtiklerini kaydetti.

Erkeklik hormonunun kokusu

Uzmanlar, söz konusu araştırmaların, erkeklik hormonunun kokusunun, doğurganlık dönemi dışında kadınlara genel olarak itici geldiği yönünde daha önce yapılan araştırmaları destekler nitelikte olduğunu da belirtiyorlar.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Evliliklerde Mutluluğu “Erotizm” Engelliyor

İkinci evliliklerde mutluluk oranının sadece yüzde 18 olduğuna dikkat çeken uzmanlara göre, terk edilme korkusu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir