Anasayfa / Genel / Kadınları Cinsellikte Korkutan Şeyler

Kadınları Cinsellikte Korkutan Şeyler

Mum ışığında bir akşam yemeği, tatlı sözler, samimi anlar, yumuşak dokunuşlar ile başlayan romantik bir gece? Kulağa hoş geliyor değil mi?

Bu tip romantik ve kusursuz anlar  hemen hemen her çiftin hayali. Ancak her şey mükemmel görünürken ya çiftlerden biri vazgeçer ya da artık havasında olmayabilir. Bunun tek nedeni ise endişe ve korku!

İşte kadınların seks hakkındaki en büyük korkuları!

Çok fazla ağrı olması

Kadınların en büyük ve en sık rastlanan sekskorkusu; dayanılmaz ağrılar olacağı beklentisidir. Bu durum aslında psikolojik. Bunu bir korku, fobi haline getirseniz vajinal kasların kasılmasıyla kötü ve acı verici bir hal alırsınız.

Çirkin görünmek

Yatakta çirkin görüneceklerini düşünmek kadınlarınseksten soğutuyor. Dış görünüşlerine oldukça fazla önem veren kadınlar, parterine çirkin görünme korkusuyla seksten korkuyorlar. ?Fazla kilolarımı görünce ne düşünecek?, ?Acaba iç çamaşırımı beğenir mi?? gibi sorular kadınları seksten uzaklaştırıyor.

Mükemmel olma baskısı

Kadınlar yatakta mükemmel olma baskısını üzerlerinden fazlasıyla hissediyorlar. Parterleriyle gerçekleştireceği cinsel ilişkide, performans sırasında tatmin edemeyeceği ve hayal kırıklığına uğratacağı korkusunu yaşıyorlar. Bu gereksiz korku ve baskı çiftlerin seks hayatını olumsuz etkiliyor.

Ya bir şeyler ters giderse?

Hamile kalma ve bazı hastalıklara yakalanma korkusu kadınların zihnini meşgul eden seks korkuları arasında yer alıyor. Bu düşünceler kadını endişelendirdiği için sekten korkuyor.

Ya bu geceden sonra beni bırakırsa?

İster inanın ister inanmayın ama çoğu kadının yatakta mükemmel olmaktan bile daha fazla korktukları bir an varsa  o da ?seks sonrasında ya erkek arkadaşım beni terk ederse?? düşüncesi. Evet, terkedilmek kadınların seksten korkmaları için yeterli ve geçerli sebepleri arasında yer alıyor.

Erken boşalma

Seks sırasında erkeklere göre kadınların doruğa ulaşması biraz daha uzun sürebilir. Kadınların ise en büyük seks korkusu; henüz zevke ulaşmamışken erkek arkadaşının boşalması.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Cinsel Yaşamın Utandıran Soruları

Her kadın ve erkeğin cinsellikle ilgili merak ettiği ancak doktoruyla bire bir temasta bile sormaya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir