Anasayfa » Aile » Cinsel Yaşam » Kadınlar İçin Mastürbasyonun Yararları

Kadınlar İçin Mastürbasyonun Yararları

Kadınlar için mastürbasyonun yararları bir çok açıdan bilinmesine rağmen zaman zaman konuşulması utandıran bir konu olduğu için pek gündeme gelmemektedir. Ancak kadınlar için mastürbasyonun bir çok yararı bulunmaktadır. O yüzden tüm insanların bu küçük eğlencesi adına birkaç bilgi edinmeye ne dersiniz? Bazı kadınlar bunun üzerine konuşmaktan her ne kadar çekinse de mastürbasyonun sağlık ve kendinizi daha iyi hissetmeniz açısından birçok yararı var!

Mastürbasyon Ağrılar Kesicidir

Aslında orgazm doğal bir ağrı kesici sayılır. Özellikle adet döneminde başlayan kramplarınıza ve sırt ağrılarına iyi geleceğini göreceksiniz. Tabi ki bu durumu abartmamak şartı ile!

Yalnız insanlar, ilişkisi olan insanlara nazaran daha az mastürbasyon yapar?

Genelde düzenli cinsel hayatı ve ilişkisi olan insanların mastürbasyonu daha az yaptığı düşünülür ama bu yanlıştır. Düzenli birlikteliği olan insanlar daha fazla mastürbasyon yaparlar. Çünkü mastürbasyon, cinselliği; cinsellikte de mastürbasyon ihtiyacını tetikler.

Mastürbasyon Sağlıklıdır

Orgazmın her türlüsü doğal ağrı kesicidir dedik, ama mastürbasyon kendinizi sağlıklı tutmanızı da sağlar. Çoğu kadının sinirini bozan mantarlara karşı direnç oluşturmasına yardımcıdır. Hatta kısırlığa yol açan bir hastalığın önlenmesinde etkili olduğunu da söyleyebiliriz.

Mastürbasyon Uykusuzluğa İyi Gelir

Uyumakta zorluk mu yaşıyorsunuz? Kendinizle biraz oynamayı deneyin! Mastürbasyon rahatlamanıza neden olacağı için uykulu hissedeceğinizi göreceksiniz! O kadar da kötü değil, değil mi?

Mastürbasyon Hakkında Bilenen Yanlışlar

Mastürbasyonun körlüğe ya da libido azalmasına sebep olduğunu, kadınlarda hamile kalmayı, erkekler de sperm üretimini olumsuz etkilediğini duymuş olabilirsiniz. Ama bunlar tamamen saçmalık! Mastürbasyon sizin için harika ve biz bile kör etmeyeceğini temin edebiliriz!

Mastürbasyon ve Enfeksiyon Riski

Evet demin mastürbasyonun bu gibi enfeksiyonlara karşı direnç göstermenizde yararlı olduğunu söyledik.Bu tamamen doğru.Ancak araştırmalar,bazı durumlarda mastürbasyonun mantara sebep olduğunu söylüyor.Mastürbasyon esnasında, tükürük kullanıyor veya parmaklarınızı yalıyorsanız tükürüğünüz bakteri üretimine sebep olabilir.Ekstra haz arıyorsanız, tükürük yerine bunun için uygun olan kremlerden kullanmalısınız!

Kadın ve Orgazm

İşte kadınlar hakkında gerçekten şaşırtıcı bir gerçek: Kadınlar kendi orgazmlarına kendilerine bile dokunmadan ulaşabilirler. Bunun için sadece seksi buldukları şeyleri düşünmeleri yeterli. Buna ?düşünce mastürbasyonu? denilebilir sanıyoruz.

Mastürbasyon ve Cinsel Birliktelik

Bu konu hakkında en çok uydurulan yanlışlardan biri de mastürbasyonun seks hayatını kötüleştireceği hakkındadır. Yanlış. Mastürbasyon tam aksine seks hayatınızı güzelleştirir, çünkü kendinizi ve vücudunuzu daha iyi tanımanıza neden oluyor!

Stres Azaltır

Uykusuzluğa iyi geldiğinden bahsetmiştik. Mastürbasyon sonrası vücudunuz ve kafanız rahatladığı için strese de iyi geldiğini göreceksiniz! Yavaşlayan bilgisayarınızı kapatıp, açmak gibi düşünün! Kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Kadınlar Bu Soruların Cevaplarını Merak Ediyor

Kadınların, belki küçük yaşlardan itibaren ayıp olduğu söylendiği için, belki de gerçeklerle yüzleşmeye cesaretleri olmadığı …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum