Anasayfa / Aile / İlişkiler / Kadınlar Bir Erkeği Kaç Dakikada Çözer

Kadınlar Bir Erkeği Kaç Dakikada Çözer

İngiltere’de yapılan bir araştırma, kadınların, erkeklerin bakışlarına, fiziksel görünümüne ve giyimine bakarak üç dakika içinde not verdiğini ve bu konudaki içgüdülerine de güvendiklerini gösterdi.

Araştırmaya katılan kadınların yüzde 88’i, bir erkek hakkında edindikleri ilk izlenimlerinin değişmediğini ifade etti.Araştırmada aynı zamanda, kadınların, ukala erkekleri de ilk üç dakika içinde eledikleri de belirlendi. Araştırma hemcinsleriyle daha fazla arkadaşlık yapan kadınların cinsel hayatının daha sönük olduğunu ortaya çıkardı.

Evliliğin sırrı listesinde ilk sırada “konuşmak” var.

“Gerçek, düzenli ve dürüst konuşma”başarılı bir ilişkinin ilk şartı. Harika bir seks hayatı yeni evlilere tavsiyeler niteliğindeki listede 18’nci sırada yer bulabildi. Ve en şaşırtıcısı “Evlenmeyin” şıkkı da listede yer aldı.

En sık tekrarlanan tavsiyelerden biri “Yatağa asla kavgayla gitmeyin.” Araştırmaya katılanların sadece yüzde 1’i “İyi bir seks hayatı”nı iyi evliliğin sırrı olarak nitelendirdi. Araştırmaya katılanların sadece yüzde 3’ü sözüne sadık olmayı mutlu evlilik için önemli sayarken “Dinle” ve “Sabırlı ol” da tavsiyeler arasında.

Sıkça tekrar edilenlerden biri “İyi bir mizah duygusu geliştirmek” ve “Gülmek”. En sıra dışı tavsiye ise “Hiç evlenmeyin” tavsiyesi! Küçük bir grup da “Çocuk sahibi olmayın”tavsiyesinde bulunmuş.

Slater & Gordon hukuk bürosu adına yapılan araştırmada mutlu ve uzun bir ilişki için verilen tavsiyeler şöyle:

1- Konuşmak
2- Uzlaşmak
3- İlerlemek
4- Meselelerin üzerinde ‘çalışmak’
5- Evlilikten kolayca vazgeçmemek
6- Kavgayı yatağa taşımamak
7- Sabır
8- Dinlemek
9- Dürüstlük
10- Saygı
11- Tolerans
12- Gerçekçi beklentiler
13- Evlenmemek
14- Birlikte ‘yatmak’
15- İletişim
16- Yine tolerans
17- Sadakat
18- Harika bir seks hayatı
19- Arkadaşlık
20- Eşine nefes alacak alan bırakmak

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Düzeyli Bir İlişki Nasıl Olmalıdır?

İlişki içerisindeyken denge kurabilmek çok önemlidir. Bazı şeyleri aşırı ya da hiç olarak adlandırmanız yerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir