Anasayfa / Yaşam / Kadın Kendisinden Güzel Kadına Güvenmiyor

Kadın Kendisinden Güzel Kadına Güvenmiyor

Pek çok kadın ne kadar güzel olursa olsun, söz konusu güven olduğu zaman büyük bir eksiklik hissediyor.Güzellikleri ya da mesleki kariyerleri ne kadar iyi olursa olsun, onların da kendilerinde güvenmediği pek çok konu var.İşte kadınların güvensiz olduğu 5 konu;

Vücut Hatları

Kadınların güvensiz olduğu konular arasında öncelikli olarak vücutları geliyor. Diğer kadınların büyük gözlere, dolgun dudaklara, selülitsiz vicutlara ve belirgin yüz hatlarına sahip olması, diğer kadınlarda ince olamama endişesi yaratıyor. Ve bu yüzden ne yazık ki vücuduyla barışık kadın sayısı yok denecek kadar az sayıda bulunuyor.

Fotoğraflar

Sosyal medyaya olan meraklılık her geçen gün arttıkça kadınların da özellikle Facebook sayfalarında etiketlenme korkuları giderek artıyor. Kadınlar, Facebook sayfalarında yer alan fotoğraflarına güvenmiyor ve başkaları tarafından etiketlenmekten hoşlanmıyorlar.

Aşk

Pek çok kadın aşk hayatlarında reddedilme korkusuyla kendisine güvenmiyor. Hoşlandığı erkek için cesur planlar kursa da reddedilme korkusuyla ne yazık ki bu planlarını hayata çok az sayıda geçirebiliyorlar.

Güzel Kız Arkadaşlar

Kadınlar, kendilerinden güzel olduğunu düşündüğü kız arkadaşlarına asla güvenmiyor! Söz konusu kişi yakın arkadaşı, kardeşi, erkek arkadaşının eski kız arkadaşı olsa dahi kendilerini onların yanlarında kendilerini güvensiz hissediyor ve yanlarında bulunmak istemiyorlar.

Değişimler

Kişisel ve mesleki hayat söz konusu olduğunda, kadınlar erkeklere oranla bu konuları daha çok sorun ediyorlar. Kendilerinden daha iyi yaşam şartlarına ve mesleklere sahip olan diğer kadınların yanında kendilerini güvende hissetmiyorlar. Onların daha çekici olduklarını ve daha yüksek güven duygusuna sahip olduklarını düşünüyorlar. Şirkette kendinden daha iyi bir kadının olması onu yerine geçeceği konusunda korkmasına neden oluyor.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Çocuk Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Psikolojik danışma hizmetleri içinde çocuk bakıcı seçmekte ailelere verilen desteklerden biridir.Peki çocuk bakıcısı nasıl seçmelisiniz. …

Yorum Var

  1. Melahat

    Hak vermiyorum değil buradaki maddelere

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir