Anasayfa » Genel » Kadın Cinselliği İle İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Kadın Cinselliği İle İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Kadınlarda ilk ilişki mutlaka ağrılı mıdır?

Kızlık zarı kadınların %90?ından fazlasında nispeten ince ve esnek bir yapıdadır.Kadının kendini cinsel ilişkiye tümüyle hazır hissettiği durumlarda ?ön sevişmeyle? bölgede yeterli ıslaklık sağlandığında, erkeğin de yumuşak davranması ve zorlayıcı hareketlerden kaçınması durumunda kadın kızlık zarının yırtılması esnasında ya ağrı hissetmez ya da çok az bir ağrı hisseder.

Kadınlarda İlk İlişkide Mutlaka Kanama Olur Mu?

Çoğunlukla az miktarda kanama olur, bazen hiç olmayabilir. İlk cinsel ilişkide kanamanın olmaması toplumumuzda ve diğer bazı toplumlarda kadının bakire olmadığının bir kanıtı olarak kabul edilebilir. Bu yanlıştır, zira her kadının kızlık zarı yapısı birbirinden farklıdır. Kızlık zarı bazı kadınlarda o kadar esnektir ki penis içeriye girdiğinde özellikle de hazne girişi bölgesi yeterince ıslanmış ve kayganlaşmışsa kızlık zarı yırtılmadan kalır. Bazı kadınlarda da kızlık zarının damarlanması zayıf olduğundan zar yırtılmasına rağmen kanama gerçekleşmeyebilir.

Kızlık zarının yırtılmasına bağlı kanama olursa bu ne kadar olur ve ne kadar sürer?

Normalde kızlık zarı bozulduğunda kanama en geç yarım saatte durur. Kızlık zarının yırtılması esnasında oluşan yırtık bazen kızlık zarından hazne içine doğru genişleyebilir. Bu durum genellikle ön sevişmenin yetersiz olmasından kaynaklanır. Çoğu durumda erkek, kadının ağrı duymasına duyarsız bir şekilde girişimi sürdürmüş ve yırtık olması gerekenden daha büyük olmuştur.

Kızlık zarının yırtılmasına bağlı kanama olursa bu ne kadar olur ve ne kadar sürer?

Geniş bir yırtık olduğunda hemen başlayan şiddetli kanama veya uzun süren kanama söz konusudur. Bu durumda bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanına başvurulması gerekir. Muayene ile yırtığın yeri tespit edilir, onarılarak kanama durdurulur.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Çocuk Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Psikolojik danışma hizmetleri içinde çocuk bakıcı seçmekte ailelere verilen desteklerden biridir.Peki çocuk bakıcısı nasıl seçmelisiniz. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir