Anasayfa » Psikoloji » İş & Kariyer Psikolojisi » İş Görüşmelerinde İşvereni Terleten Sorular

İş Görüşmelerinde İşvereni Terleten Sorular

İş görüşmesinde karşı taraftan ne tür sorular geleceğini düşünerek hazırlıklı olmak önemlidir. Ancak siz de yeterli olduğunuzu ve işi ne kadar istediğinizi göstermek için bazı sorular sorabilir ve görüşmeye giren müdürü terletebilirsiniz.

 İşte işvereni etkileyebileceğiniz sorular…

Gerçekten sormak istediğiniz ama sormadığınız soru nedir

Bu soru, işverenin size sormak istediği ancak kaçındığı soruları sormasında teşvik edici rol oynar. Bu sayede aslında kolaylıkla cevap verebileceğiniz ancak size sorulmayan soruları duyabilirsiniz.

Bu pozisyonda başarılı olmak için neye ihtiyaç var

Bu soru ile başarının önceliğiniz olduğunu dile getirebilirsiniz. İşveren başarı odaklı kişilere daha çok yakınlık duyar ve işe kabul edilme şansınız artar.

Son zamanlarda sizi zorlayan bir müşteri oldu mu

İşverenin vereceği yanıta göre bu sorunla nasıl başa çıkabileceğinizi anlatabilirsiniz.

Beni işe alırsanız ekip üzerinde ne gibi bir etkim olur

Aday olarak başarı ölçüsünü merak ettiğinizi gösteren bu soru, işverenleri etkilemenizde size yardımcı olacaktır.

10 yıl sonra şirketi nerede görüyorsunuz

Genelde işverenler tarafından adaylara sorulan “Kendinizi 10 yıl sonra nerede görüyorsunuz?” sorusunu önce davranıp siz sorabilirsiniz. Görüşmeye katılan işverenin afallayacağına eminiz.

Sosyal medyada strateji mi değiştirdiniz

İş görüşmesine gittiğiniz firmayla ilgili araştırma yapmak aday olarak birincil görevlerinizdendir. Özellikle sosyal medya yöneticiliği, pazarlama ve satış departmanlarında bir pozisyon için görüşmeye gittiyseniz bu soru ile şirketi araştırdığınızı ve pazarlamayla ilgili şimdiden kafa yorduğunuzu gösterebilirsiniz

Bir süre çağrı merkezinde çalışabilir miyim

Bir şirketin yönetici asistanı, iş geliştirme müdürü adayıyla yaptığı iş görüşmesinde adayın sorduğu bu soru şirketin yöneticisini şok etmiş. Aday, “Müşterilerin ihtiyaçlarını anlayabilmek adına çağrı merkezinde 1-2 hafta çalışabilir miyim?” dedikten sonra yöneticiyi etkilemeyi başarmış.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

İşe Alınmanıza Engel Olan 10 Temel Hata

Size göre bir iş buldunuz ve başvuracaksınız. Bu hatalara dikkat! Çok basit şeyler, iş tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir