Anasayfa / Psikoloji / Nöropsikoloji / İnsanların En Sık Gördüğü Rüyalar ve Anlamları

İnsanların En Sık Gördüğü Rüyalar ve Anlamları

Psikologlar tarafından yapılan tüm araştırmalar sonucunda dünyadaki tüm insanların en çok gördüğü rüya türleri belirlendi. Buna göre hepimizin en çok gördüğü rüya türleri şu şekildedir.

Kovalanmak

Kaçmaya çalışılan şey kişinin kendisine ait bir düşüncesidir ve bundan kaçması mümkün değildir. Kovalanmak, yüzleşmekten korkulan bir durumu ifade eder.

Diş Düşmesi

Dişler yalnızca gülerken veya ısırırken ortaya çıkar. Diş, özgüven kaybına uğranan bir durumu temsil eder.Diş kaybıda özgüvenin yitirilmesi manasına gelmektedir.

Tuvalet Bulamamak

Açıklama ihtiyacında olup dile getirilemeyen konuya işaret eder. Tuvalet kuyruğu varsa, kişi başkalarının ihtiyaçlarını kendisinden önde tutuyordur.

Toplum İçinde Çıplak Kalmak

İşte veya ilişkide, savunmasız ve patlamaya hazır bir hali gösterir.

Sınava Hazırlıksız Yakalanmak

Her görev için tam donanımlı hazırlanan kimsenin en küçük bir olasılık için bile endişelenmesini gösterir. Endişeye sebep olan başkaları değil, rüyayı görenin kendisidir.

Uçmak

Uzun zamandır yük olan durumlardan kişinin kurtularak kuş kadar özgürleştiğini gösterir.

Düşmek

Otokontrolü kaybetme korkusunu temsil eder. Kişiyi ağırlaştıran sorumlulukları akışına bırakması gerektiğini gösterir.

Arabanın Kontrolünü Kaybetmek

Özellikle iş konusunda hayattaki gidişatı üstüne düşünen kişinin koşullarındaki aksaklıkları ifade eder. Ani bir kaza yapmak, kaçınılmaz bir sözleşme yapılacağını veya ayrılık geleceğini gösterir.

Evde Bilinmeyen Bir Oda Bulmak

Rüyada ev kişiyi, evin odaları da kişinin karakter ve tavırlarını sembolize eder. Bilinmeyen bir oda ise, şans getiren bir olasılık doğacağını gösterir.

Geç Kalmak

Kişi sorunları sürekli ertelediği ve başka uğraşlarla ilgilendiği için bu uğraşıların onu hiçbir yere taşımadığını ifade eder.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir