Anasayfa » Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik » İnsanları Mutlu Etmek İçin Yaşayanlardan mısınız?

İnsanları Mutlu Etmek İçin Yaşayanlardan mısınız?

Hayatlarını başkalarını memnun etme üzerine kuranlar hayatta her zaman mutsuz olmak zorunda kalanlar olacaktır. Peki siz de hayatınızı başkalarını memnun etme üzerine mi kuruyorsunuz? Hayatlarını başkalarını memnun etme üzerine kuran kişilerin genel özellikleri…

Seçenekleri hakkında yalan söylerler

İnsanları mutlu etmeyi sevenlerin yaptığı en bariz şey seçenekleri hakkında yalan söylemektir. Genellikle düşündüklerini söylemektense yalan söylemeyi tercih ederler çünkü başkalarını üzmekten korkarlar.

Başkalarının düşüncelerini önemserler

Başkalarının düşünceleri onlar için o kadar önemlidir ki kendi verecekleri kararları etkilerler. Bu insanlar genellikle kendi ihtiyaçlarını göz ardı ederler ve başkalarının doğru olduğunu düşündükleri şeyleri yaparlar.

Sürekli özür dilerler

Hata yapmamış olsalar bile özür dileyen hep onlar olur.

Asla hayır demezler

Hayır demekte zorlanırlar. İstemeseler bile başkalarına yardım ederler çünkü onları üzmek istemezler.

İlgiden hoşlanırlar

Fark edilmek ve ilgi isterler. Saçlarını kestikleri zaman başkalarının bunu fark etmemesi onları üzer ve arkadaş kaybetmekten korkarlar.

Yeni tanıdıklarına bile her şeylerini hemen verirler

Başkalarının onları sevmelerini isterler. Bu nedenle de karşılarındakini mutlu etmek için fazlasıyla çabalarlar. Bu tip insanlar bu nedenle kolayca kullanılabilirler.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Böyle Düşünmek Sizi Mutsuz Ediyor

İnsan bünyesi, fizik olarak güçlü hissetmesi gerektiği gibi, zihin olarak da güçlü davranmak ve o …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum