Anasayfa » Aile » İlişkiler » İlişkinizin Heyacanını Kaybetmemek İçin Öneriler

İlişkinizin Heyacanını Kaybetmemek İçin Öneriler

Her ne kadar uzun yıllar aynı kişiyle birlikte olmak muhteşem olsa da her uzun şey gibi aşk da monotonlaşabiliyor. Her gece TV karşısında uyuklayarak oturmak istemiyor ve ilişkinizi heyecanlandırmak istiyorsanız işte size birkaç öneri.

Birlikte yolculuğa çıkmak bir ilişkiyi candırmanın en iyi yollarından biridir. İkinizin de  zevk alabileceği bir tatil, aşkınıza hareket katmak icin birebir olacaktır. Zamanınız ya da bütçeniz kısıtlı diye üzülmeyin yakın bir yerlerde haftasonu kaçamağı bile size iyi gelecektir.

Yemek yap, bulaşık yıka, çocukları yatır derken her akşam ayni kısır döngü içinde bunalıyorsaniz eğer ara sıra akşam kaçamağı yaparak bu rutini biraz da olsa kırın. Eğer çocukları bırakacak yeriniz yoksa üzülmeyin, çocuklar yattıktan sonra dışarıdan yemek söyleyin, mum ışığı ve güzel bir müzik eşliğinde sıradan bir akşamı romantik bir geceye çevirin.

İnsan dokunuşu kadar hiçbir şey tahrik edici olamaz. Hafif bir müzik, loş bir oda ve guzel kokulu masaj yağı ile birbirinize masaj yaparak hem rahatlayacak hem de birbirinize daha çok bağlanacaksınız.

Her ne kadar spor faaliyeti gibi gözükse de doğada yürüyüşe gitmek ilişkiniz için özel bir deneyimdir. Manzarası güzel yan yana yürüyebileceğiniz bir yeri seçin. Engebeli patikalarda birbirinize yaslanarak ya da birbirinizin elini tutarak doğanın içinde engelleri aşmak birbirinizi daha iyi tanımanıza yardım edecektir.

Kamp yapmak da kulağa çok romantik gelmese de, bir kere yaptiktan sonra bunun ilişkinizi ne kadar alevlendirdiğini göreceksiniz. Doğada başbaşa sadece gökyüzu, ateş ve siz bir de uyku tulumlarınız. Birbirinizi ısıtmak için sarılmışşınız. Bundan daha romantik ne olabilir?

Çok pahalı olmayan, hiç beklenmedik bir zamanda verilen küçük, düşünceli hediyeler ilişkinizi canlandırmada çok etkili olacaktır. Küçük bir kutu çikolata, en sevdiğinden bir kutu dondurma bile sevgilinizin/ eşinizin mutlu ve müteşekkir olmasına yetecektir.

Sizin O?nu ne kadar çok sevdiğinizi bilse de ara sıra yazılan küçük notlarla bunu hatırlatmak emin olun ki ilişkinizi hareketlendirecektir.  Uzun yazmak zorunda değilsiniz, tek yapmanız gereken, O?nu ne kadar sevdiğiniz ya da özleyip takdir ettiğiniz. Aynaya yapıştıracağınız ya da çantasına iliştireceğiniz küçük sürpriz notlar gününün güzel geçmesine neden olacaktır.

İlişkinizi canlandırmak için pahalı sürprizlere, otobüslerin üzerine yazacağınız kocaman reklam ilanlarına ihtiyacınız yok. Ufak jestler ya da kisa seyahetler size birbirinize daha cok bağlayıp unuttuğunuz duyguları geri getirecektir.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Düzeyli Bir İlişki Nasıl Olmalıdır?

İlişki içerisindeyken denge kurabilmek çok önemlidir. Bazı şeyleri aşırı ya da hiç olarak adlandırmanız yerine …

Yorum Var

  1. gulsen

    ilişkilerimizdeki canlılıklar bizleri bence hayatta tutan en önemli şeylerdir

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum

%d blogcu bunu beğendi: