Anasayfa » Aile » İlişkiler » İlişkilerde İdeal Erkeğin Tanımı Nedir ?

İlişkilerde İdeal Erkeğin Tanımı Nedir ?

İlişkilerde istenen en önemli şey uzun süren ve evlilikle noktalanan ilişkilerdir. Fakat ne yazık ki ilişkiler her zaman bu şekilde yürümez ve hazin son sizi er ya da geç yakalar.

Peki ya uzun vadeli düzeyli bir ilişki yaşamak için nasıl insanları hayatımıza sokmalıyız? İdeal sevgili kriteri nedir? İşte bu sorunun cevabı…

Her zaman bizi terkeden ya da bizim terkettiğimiz taraf suçlu oluyor. Fakat durum böyle değilse? Karşı taraftan çok böyle giden ilişkilerde kendinizi de sorgulayın.

  • İlişki kurduğunuz kişi doğru biri miyidi?
  • Bu ilişkiden ne bekliyordunuz?
  • Karşı taraf bunu ne kadar karşıladı?

Bazen ilişkilerde ne istediğimiz çok önemlidir. Doğru bir ilişkinin sırrı nasıl bir sevgili beklediğimizden geçer.Peki doğru ilişki için nasıl bir erkek istemeliyiz?

İdeal erkek nasıl olmalı?

Masallardaki beyaz atlı prensten artık vazgeçmenin zamanı geldi. Kendinizi kurtarılmaya muhtaç bir prenses sanmayın. Siz kendi değerlerinize sahip çıkın ki, karşınızdaki insan da size bu değerlere göre davransın.

Başarı sizin için ne demek? Düzeyli ve uzun bir ilişki istiyorsanız önce bu kelimeyi yeniden tanımlamalısınız. Başarıyı cüzdan dolgunluğu olarak mı görüyorsunuz yoksa karakter mi?

Mutlu bir ilişkiden beklediğiniz maddi kavramlar ise durumu yeniden değerlendirin. Güvenilir ve karakterli bir erkek ihtiyaçlarınızı ne kadar karşılıyor?

İlişki sırasında olmadığınız biri gibi davranmaktan vazgeçin. Karşı tarafın istediği gibi davranır ve onun görmek istediği kalıba girerseniz bundan er ya da geç sıkılacaksınız. Bırakın sizi olduğunuz gibi kabul etsin.

Önce dengeli bir ilişki için çabalayın ve ipleri elinizde tutmak için ne gerekiyorsa onu yapın. İlişkide kontrol iki taraflı olmalıdır bunu unutmayın!

Sizi taşıyacak birini değil yanında yürüdüğünüz birini seçin. İlişkinin tüm yükünü ona yıkmayın. Kendiniz de bir birey olduğunuzun farkında varın.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Evliliklerde Mutluluğu “Erotizm” Engelliyor

İkinci evliliklerde mutluluk oranının sadece yüzde 18 olduğuna dikkat çeken uzmanlara göre, terk edilme korkusu …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum