Anasayfa / Aile / Evlilik / İlişkilerde Evlenmek İsteyenler Her Zaman Kadınlar mı?

İlişkilerde Evlenmek İsteyenler Her Zaman Kadınlar mı?

İlişkilerde sağlıklı bir taraf ev sağlıksız bir yan aramak yerien sağlıklı bir ilişkinin gideceği sonuca odaklanmak gerekir. Evlilik bir ilişkinin en üst mertebe de kamu oyuna duyurulması anlamına gelmektedir.Peki her zaman kadın mı evlenmek ister?

Bu söylem erkeğin işine geliyor.

Hiçbir adamla evlenmeyin bakalım ne olacak?

30 yıl önce adamlar kızların peşinden nasıl koşardı? Nasıl liselerin kapı önlerinde beklerlerdi değil mi? Ve şimdi nasıl ferahladılar.

Bu nasıl mı oldu? Kadının kendine ihanet etmesi ile oldu. Erkekler de şimdi beş tane sevgilim olur, çocuğa da bakmam, gel yapış bana diyebiliyorlar.

Bütün bu adamlar işte kendisine ihanet eden bu hezeyanlı kadını tarif ediyorlar. Eğer insan kendi gerçekliğinin farkında değilse hezeyana düşer çünkü kendi çığlığını kendi bile duymuyordur.

Bu durumdaki kadın hep daha yüksek bağırıyor, her şeyi kontrol etmeye çalışıyor çünkü hiçbir şeye hakim olmadığını düşünüyor. Birçok kadının her şeyi kontrol etme çabası da buradan kaynaklanıyor.

Kadının kendi ekolojisine bakması, ?Hep veriyorsun ey kadın, titre ve kendine gel? demesi gerekiyor.

Evliliğin insan doğasına aykırı olduğu doğru mu?

Buna asla inanmıyorum. Evlilik denilen şey hukuksal mekanizma değildir. Hukuk yapalım diye mi imza atıyoruz? Hukuk ancak boşanırken aklımıza geliyor. Biz güzel hayallerle, dışardaki can pazarına karşı dayanışma için birliktelik oluşturuyoruz. Ancak çok ekolojik olan bir şeye ihanet ettiğimiz için evlilikler yıkılıyor.

Biz kadınların en temel sorunu nedir?

Modernleşme süreci içerisinde kadın ve erkek arasındaki cinsel ayrımcılık her ne kadar dengeye doğru gidiyorsa, kadının sosyal hayata, iş hayatına aktif katılımıyla kişisel gelişimi ile ailenin dışındaki dünyayı kavrayışı artıyor ve erkek egemen olan alanlarda kadınların egemenliği artıyorsa da sorun devam ediyor.Kültürel olarak yetiştirilişten itibaren kadın cinselliği sürekli bastırıldığından, erkek cinselliği sürekli yükseltildiğinden büyük bir asimilasyon yaşanıyor ve ne kadın ne de erkek bunu bir türlü aşamıyor, buluşma olmuyor. İlişkilerin çatırdamasındaki en temel neden bu?

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

İlişkinizin Heyacanını Kaybetmemek İçin Öneriler

Her ne kadar uzun yıllar aynı kişiyle birlikte olmak muhteşem olsa da her uzun şey …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir