Anasayfa » Yaşam » İdeal Bir İlişkinin Gizli Sırları

İdeal Bir İlişkinin Gizli Sırları

Çoğumuz ömür boyu güvenebileceğimiz bir insan, sağlam bir ilişki isteriz. Öte yandan bu uğurda yapmamız gereken basit şeyleri bile unutabiliriz. İşte hayallerinizdeki ilişkiye sahip olmanın 10 adımı.

1- Sevmekten korkmayın

Şu dünyada bize verilen en güzel duygu sevmek ve karşılığında sevilmek. Ancak sevginizi karşınızdaki insana yeterince belli etmiyorsanız, beklediğiniz sevgiyi bulamazsınız. Karşılıksız sevmek ise aşkların en güzeli.

2- Sevdiğiniz insana güvenin

Karşılıklı güven olduktan sonra o ilişkiye en uzak mesafeler bile zarar veremez. Bir ilişkinin temeli güvendir. Gözünüz kapalı güvenemediğiniz bir insanla ömür geçiremezsiniz.

3- ‘İdeal ilişki’ kavramının ne olduğunu öğrenin

İdeal ilişkide çiftler hiç kavga etmez diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tam tersi ideal ilişki bu kavgalara göğüs gerebilen ilişkidir. Çiftlerin birbirini anlaması, kavgaları bitiren panzehirdir.

4- Sabırlı olun

İdeal ilişkinin temel taşlarından bir diğeri de sabırdır. Sevdiğiniz insan size zaman ayıramıyorsa sabırlı olun. Tartışmalar sırasında sabırlı olun. Sabır, mutluluğun ve anlayışın kapısını açacaktır.

5- Sevdiğinizi belli edin

Kulağa garip gelse de ilişkilerde taraflar sevildiklerini duymak ya da görmek isterler. Özellikle kadınlar ‘Seni seviyorum’ cümlesini duymayı bekler. Siz iyisi mi hislerinizi içinizde saklayıp paslandırmayın. Söyleyin, gösterin. Zira hayat çok kısa.

6- Başka çiftleri taklit etmeyin

Ünlü çiftlere bakıp onlar gibi olmaya özenmeyin. Kendi ilişkinizi sağlam temellere oturtun. Başkalarının gülümseyen yüzleri altında neler gizlediğini bilemezsiniz. Bu nedenle siz en iyisi ‘kendiniz’ olun.

7- Biriniz kızdığında diğeriniz alttan almayı bilsin

Kavga ederken biriniz sinirleniyorsa diğeriniz alttan alsın. Birbirinizi suçlar tavır almayın. Aşağılayıcı söz söylemeyin. Tekrar birbirinizin yüzüne bakacağınızı unutmayın.

8- Verdiğiniz sözleri tutun

Tutamayacağınız sözler vermeyin. ‘Yapacağım’ deyip yapmayacağınıza, baştan hiç söz vermeyin. Yoksa kalp kırmaktan başka bir işe yaramazsınız. Küçük bir not: Özel günleri sakın unutmayın.

9- Küçük sürprizler yapın

Pahalı ya da büyük sürprizlerden bahsetmiyoruz. Sevdiğinize hiç ummadığı bir anda kırmızı bir gül vermek ya da yanağına sıcak bir öpücük kondurmak bile yeterli.

10- Karşınızdaki insanı değiştirmeye çalışmayın

İnsan doğası gereği hata yapmaya meyillidir. Sevdiğinizi yaptığı her hatada yerden yere vurmayın. İyi yönlerini hatırlayın. Ayrıca kimseyi değiştirip farklı bir insan yapmaya çalışmayın. İlk tanıdığınız insana ve onun özelliklerine sadık kalın.//kadınvekadın.net

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Evliliklerde Mutluluğu “Erotizm” Engelliyor

İkinci evliliklerde mutluluk oranının sadece yüzde 18 olduğuna dikkat çeken uzmanlara göre, terk edilme korkusu …

Yorum Var

  1. Cemre

    Bu tür yazılar bana pek inandırıcı gelmiyor 🙁

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum

%d blogcu bunu beğendi: