Anasayfa / Aile / İlişkiler / İdeal Bir İlişki İçin Altın Öneriler

İdeal Bir İlişki İçin Altın Öneriler

İlişkilerinizin sağlıklı ve huzurlu  olması için ve mükemmel bir ilişki yaşamak için sizlere basit ama çok önemli tavsiyelerimiz olacaktır.İşte detaylar…

Sadık Eş Olun: Sağlıklı ve mükemmel bir ilişki de temek kural sadık olmaktır. Eğer sevgilinizden uzaklaşmak istemiyorsanız ona karşı sadakatsiz olmayın. Eğer bir ilişki de iki tarafta sadakat gösterirse mükemmel bir ilişki için ilk adım atılmış olacaktır.

Kişisel Sorumluluktan Kaçmayın: Partnerinizi olduğu gibi kabul edin. Bu ilişki de sadece sizin değil, ikinizin duygusal ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu unutmayın.

Kendinize Özen Gösterin: Hiç kimse sizin mutlu olmanız için özen göstermez. Eğer kendinize özen gösterip iyi bakarsanız, ilişkiniz daha dengeli bir hal alır. Partneriniz için herşeyi siz yapmayın. Şunu unutmayın herkesin kendine özen göstermeyi bilmesi lazım.

Dürüst Davranın: Eğer kafanızı karıştıran, sizi huzursuzlaştıran durumlar varsa bunu dürüstçe konuşun.

Kendinize Düşen Görevleri Yapın: Sağlıklı ve mükemmel bir ilişki için emek gerekir. Elinizden geldiği kadar duygusal sorunlarınıza çözüm arayın, herşeyi yönetmeye çalışmayın, geçmişinizdeki sorunlarla yüzleşin ve korkmayın.

Böylelikle sağlıklı ve mükemmmel bir ilişkinin kapılarını açmış olacaksınız.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Kadınlara Göre Çekici Erkeğin Tanımı

ABD’deki Stanford Tıp Fakültesi’nden bilim adamları, kadınların beyninin, henüz çocukluk dönemlerinde bile “espriye” daha fazla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir