Anasayfa » Aile » Cinsel Yaşam » İdeal Bir Birlikteliği En Çok Etkileyen 4 Faktör

İdeal Bir Birlikteliği En Çok Etkileyen 4 Faktör

Journal of Se*ual Medicine’de yayınlanan araştırmaya göre ideal bir birlikteliği en çok etkileyen etmenler 4 çeşittir. Bunlar;

İdeal se*si etkileyen faktörlerden ilki bulunduğunuz bölgedeki ortalama minimum se*s yaşı. İkinci önemli faktör ise vücudunuzun biyolojik yaşı. Aman dikkat gerçek yaşınızla karıştırmayın. Vücudunuzun kıymetini bilip bilmemenize göre beden yaşınız, nüfus kağıdında yazan yaşınızdan daha küçük ya da daha büyük olabilmektedir.

Uzmanların ideal se*s periyodunu bulmak için incelenmesi gerektiğini söyledikleri üçüncü etken ise psiko-ekonomik faktörler.

Dördüncü ve son faktör de eşinizin biyolojik özellikleri. Bu özelliklere yaşı, bir hastalığı olup olmaması ve en önemlisi ten uyumu giriyor.

Se*sle tanışma yaşının ülkeden ülkeye değişiklik gösterdiği aşikar olmakla beraber.Anketlere göre bekarete veda etme yaşı İngiltere’de 17 iken Brezilya’da 15 e kadar düşmektedir.

İdeal se*s yaşını arayan uzmanlar, bireylerin yaşadığı kültürlerin, inanışlarının, etik değerlerinin ve aile tarafından 0-6 yaş arasında verilen eğitimin, se*se bakış açısının da oldukça belirleyici olduğunu belirtmektedirler.

Umanlar; 20’li yaşlarda haftada ortalama üç kez se*s yapan insanların se*s alışkanlıklarının 50’li yaşlardan itibaren haftada 1,22 oranda düştüğünü belirtiyor. Dr. Jones’a göre “40 yaşından sonra se*s alışkanlıkları her yıl yüzde 2 oranında azalmaya başlar ve bu daha düşük libidoya doğru gittiğiniz anlamına gelir”

Ayrıca 40’lı yaşlarda erkeklerin mutlaka testosteron seviyesinin ölçtürülmesi gerektiğini ve hızlı bir düşüş yaşanıyorsa gereken tedaviye başlanabileceğinin altını çiziyor. (Vücuttaki testosteron seviyesinin en alt limiti 240)

Profesör McCarthy mükemmel se*sin yaştan önce kiminle olduğuyla alakası olduğunu söylüyor ve ekliyor Doğru iletişimi ve uyumu yakaladığınız partnerle hangi yaşta olursanız olun hayatınızın en güzel ve birlikteliği yaşamanız mümkün.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum