Anasayfa / Kişisel Gelişim / Hayatta Etkileyici ve Güçlü Görünmenin Yolları

Hayatta Etkileyici ve Güçlü Görünmenin Yolları

Yaşamda güçlü görünmek hepimiz için çok önemli ama bunu nasıl yapacağımızı hepimiz bilmiyoruz. Peki yaşamda her durumda nasıl güçlü görünebiliriz…

Daha az gülümseyin

Daha az gülümseyip başınızı sallayın. Araştırmalar, insanların genelde kendinden daha güçlü kişilerle konuşurken gülümseyip başını salladığını gösteriyor. Ancak bunu gereğinden fazla yaparsanız memnun edilmesi kolay bir insan olduğunuz izlenimini verebilirsiniz.

Soru cümlelerinden kaçının

Her cümlenizi soru soruyormuş gibi bitirmeyin. Böyle konuştuğunuz zamanlarda cümle sonlarında sesiniz yükselir ve karşı tarafta ne söylediğinizden emin olmadığınız hissini yaratırsınız.

Ses tonunuzu ayarlayın

Daha derin bir ses tonuyla konuşun. Bunu yapmak için karın kaslarından güç alabilirsin. Glass, “Derin sesler kulağa daha güçlü gelir” diyor. Aynı zamanda sesinizin çok yumuşak ya da çok yüksek çıkması konusunda daha dikkat etmenizi öneriyor: “ Altını çizmek istediğiniz kelimeleri dikkatlice vurgulayın ki karşınızdaki insan sizi dinlerken dikkatini kaybetmesin.”

Panik yapmayın

İnsanların sizi panik halinde görmesine müsade etmeyin. Bir durum karşısında ne kadar şaşırsanız da sakinliğinizi koruyun.

Göz teması kurun

Birisiyle konuşurken göz kontağı kurmaktan çekinmeyin. Güçlü insanlar, konuştuğu kişiye etraftaki tek insan oymuş gibi hissettirir

Duruşunuza dikkat edin

Beden Dili ve İletişim Uzmanı Lillian Glass, “Otururken ya da ayaktayken kambur durmanız, karşı tarafta zayıf ve kendine güvensiz biri olduğunuz izlenimi uyandırır” diyor.

Korkmadığınızı gösterin

Birisiyle sohbet ederken bedeniniz, dolayısıyla da ayak uçlarınız konuştuğunuz kişiye dönük durmalıdır. Bu pozisyon sizin korkmadığınızı gösterir.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Ölümsüzlük Çok Yakın Olabilir

Dünya ölümsüzlüğün sırrını arıyor. Rusya’dan ABD’ye bilim adamları, uzun yaşamın hatta ölümsüzlüğün sırrını keşfetmeye çalışıyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir