Anasayfa / Aile / İlişkiler / Güzel Bir İlişkiyi Bitiren Davranışlar

Güzel Bir İlişkiyi Bitiren Davranışlar

İlişkilerde ölçüyü kaçırmamak gerekir. Farkında olmadan yaptığınız davranışlar onu sizden uzaklaştırıp, ilişkiyi bitirebilir.

Detaylara önem vermek:Bütün erkekler çok fazla konuşmaktan hoşlanmaz. Sevgilinize yaşadığınız  her anı, detayı en ince ayrıntısına kadar anlattığınızda ilişkinizin daha sağlam olacağını asla düşünmeyin. Sizi merak etmesine ve önemsemesine izin verin ve fazla detay vermeyin!

Sürekli iletişim halinde olmak:Her an telefonu elinden düşürmesine izin vermeden ona süreklimesaj atmak ya da dakika başı aramak, size daha fazla bağlanmasını sağlamaz. Aksine bu davranışınız sonucunda kendisiyle bir zaman sonra konuşacak bir konu kalmaz duruma getirir ve bu durumda da kavgalar fazlalaşır. Hem kendinizin hem de onun nefes almasına izin verin!

Herşeyi karıştırmak:Sevgilinizin kendisine ait özel eşyaları; bilgisayar, telefon, çanta, dolap gibi kısacası özel olan eşyaları karıştırmayın. Her şeye karışmayın ve onun açığını yakalacak davranışlarda bulunmayın. Bu ilişkinizi çıkmaza sokacağı gibi sizi de obsesif bir kişiliğe sürükleyecektir. Bırakın sizin özeliniz size, onun ki ona kalsın!

Değiştirmeye çalışmak:Artık şunu öğrenmelisiniz bir insan 7’sinde ne ise 70’inde de o olur. Kimseyi değiştiremezsiniz. Hoşunuza gitmeyen, beğenmediğiniz davranışlarını değiştirmeyi denemek yerine onunla konuşun. Çünkü erkekler onu değiştirmeye çalışan kadınlardan hiç hoşlanmazlar ilişkiyi bitirirler. Bunu asla yapmayın!

Hayatınızı ona adamak:Tüm hayatınızı onun üzerine kurduğunuzda size daha bağlı olacağını düşünmeyin! Aksine unutulmuş bir kişilik erkeğe silik bir insanı hatırlatır. Silik insanlarla da kimse beraber olmak istemez. Siz kendi kişiliğinizden asla vazgeçmeyin ve siz de kendi hayatınızdan asla bir başkası için vazgeçmeyin! Kendi hobileriniz, kurallarınız, arkadaşlarınız ve kararlarınız olduğunda size daha fazla saygı duyacağından şüpheniz olmasın.

Hayatını kısıtlamayın:Sevgilinizin yapmaktan hoşlandığı şeyleri yapmasına karışmak, arkadaşlarıyla geçirdiği vakitlere kısıtlama getirmek, onu kendinizden soğutmak için yapacağınız bir diğer hareket! Onunla meşgul olmak yerine kendisine plan yaptığında siz de kendi zevk aldığınız şeylere vakit ayırmayı deneyin. Böylece ikiniz de özgür alanlar yaratarak ilişkinin daha sağlam ve uzun sürmesini sağlayabilirsiniz.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Kadınlara Göre Çekici Erkeğin Tanımı

ABD’deki Stanford Tıp Fakültesi’nden bilim adamları, kadınların beyninin, henüz çocukluk dönemlerinde bile “espriye” daha fazla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir