Anasayfa / Aile / İlişkiler / Gizemli Davranışlarla Aşkınızı Güçlendirin

Gizemli Davranışlarla Aşkınızı Güçlendirin

Gizem her zaman aşkın ve birlikteliğin hemen yanı başında durmuştur. Hoşlandığınız birine o olan sevginizi her zaman söyleyerek değil bazende gizemli davranarak belli edebilir veya birlikteliğinizi daha da güçlendirebilirsiniz. Peki nasıl?

Bilinmeyen şeyler bizleri sürekli şaşırtıp, peşinden sürüklediği için erkekler de kadınlar da gizemli şeyleri severler.İlişkinizde yarattığınız gizem, partnerinizin sizden kısa bir süre sonra sıkılmasını önler. Gizemli davranışlar sergilemenizi sağlayan bu öneriler ilişkinizin başlangıç aşamasında ya da yıllar süren bir evlilikte size yardımcı olabilir!

İşte ilişkide gizem ve merak uyandıran yöntemler!

Göz Temasını Önemseyin

Gizemli olmanın birçok yolu varken, kalabalık bir ortamda güzel ya da yakışıklı birini görür görmez onun yakasına yapışmanız pek etkili olmaz. Eğer biriyle ilgileniyorsanız, bakışlarınız ona olan ilginizi belli etmeniz için hoş bir yöntem. Göz göze gelmek, karşınızdaki kişiye onunla ilgilendiğinizi çok da belli etmeden dikkatini çekmenin gizemli ve zekice bir yolu.Eğer her ikinizde birkaç saniyeliğine bakışlarınızı kenetliyorsanız, size kur yapmanın kendi fikri olduğunu düşünecek. Genelde beğendiğimiz birine yaklaşmak için bize güç verecek bir şeye ihtiyaç duyarız. İşte bu kısa ama etkili bakışlar size bu iletişim kurma gücünü verecek.

Kolay Anlaşılmayın

Yüz ifadelerimiz duygularımızın bilinç dışı bir şekilde yüzümüze yansımasıdır.Tamamen ifadesiz olmak yerine size söylediği ve yaptığı şeylere nasıl tepki vermeniz gerektiği konusunda bilinçli olun.Yaptığı şakalara gülümsemekten ve kahkaha atmaktan korkmayın, aksi halde kaba olduğunuzu düşünebilir.Amacınız gizemli olmak, sıkıcı değil. Düzgün , sıradan bir yüz ifadesi takının, böylece sizin ne düşündüğünüzü merak edecek.

Çok Etkilenmemiş Görünün

Erkekler de kadınlar da birini elde etmek için verdikleri mücadeleyi sever.Eğer ondan ne kadar etkilendiğinizi açıkça gözlerinizden anlayabiliyorsa, sizi etkilemek için daha fazla uğraşması gerekmediğini düşünür.Size bir jest yaptığında uygun bir şekilde teşekkür ederken soğuk davranmamaya özen gösterin.Bu taktik size acımasız gelse de karşınızdaki kişnin daha çok çabalamak için cesaretlendirilmeye ihtiyacı olduğunu unutmayın.Size karşı bu nazik davranışları için teşekkür ederken, sanki aynı davranışları başka bir yerde kolayca bulabilecekmişsiniz gibi bir hava yaratın.Herkes en iyisi olmayı sever ve sizi tamamen tatmin edene kadar denemekten vazgeçmezler.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

İlişkinizin Heyacanını Kaybetmemek İçin Öneriler

Her ne kadar uzun yıllar aynı kişiyle birlikte olmak muhteşem olsa da her uzun şey …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir