Anasayfa » Psikoloji » Psiko-Rehber » Giysilerinizi Nasıl Çıkardığınız Kişiliğinizi Yansıtıyor

Giysilerinizi Nasıl Çıkardığınız Kişiliğinizi Yansıtıyor

Amerikada yapılan bir araştırmaya göre insanların kıyafetlerini farklı çeşitlerde çıkartması kişiliği hakkında da ipuçları veriyor.

Eğer dağınıksanız, çıkardığınız giysileri etrafa atıyorsanız arkadaş canlısı birisiniz. Dışardan bakıldığında oldukça dağınık ya da pasaklı gözükebilirsiniz ama aslında içinizde arkadaşlarınıza karşı bi çekinceliğinizin olmadığını, girişken ve dost canlısı olduğunuzu gösteriyor.

Eğer giysilerinizi çıkartır çıkartmaz hemen katlayarak dolaba yerleştiriyor ya da kirli sepetine atıyorsanız kısacası her şey yerli yerinde, düzenli ve tertipliyseniz bu sizin alışkanlıklarını bozmayı sevmeyen düzen sahibi insanlar olduğunuzu doğruluyor. Bu tür insanların olası sorunlara karşı tahammülü yoktur. Bu nedenle sorun yaratacak olasılıkları varolamadan ortadan kaldırmanın yollarını ararlar. Güvenirliliği ve dikkatliliği ile kendilerini belli ederler.

Eğer eşyalarınızı parça parça çıkarıyorsanız..

Mesela önce kravatınızı çıkardınız, biraz oyalandıktan sonra da gömleğinizi. Yarı çıplak evde dolaşıyorsunuz, mutfağa gidip ne yiyeceğiz diye bakınıyorsunuz, sonra nihayet pantolonunuzu çıkartıyorsunuz. Zaman bu insanlar için önemli değil, herşey aheste aheste. Hayatlarında da bu boşvermişlik ve gevşeklik süreklidir. Acele işlere gelemezler her şeyi sindire sindire yaparlar, elleri ağırdır.

Eğer giysilerinizi çıkartmadan önce takılarınızı, saatinizi vb. eşyalarınızı çıkartıyorsanız bu da sizin düşünceli, anlayışlı bir insan olduğu izlenimi yaratıyor. Genellikle kırılgan ve hayalperest kişiliklere sahip ancak bir o kadarda çevresine karşı anlayışlı iyi birer dinleyicilerdir.

Eğer her gün farklı şekillerde giysilerinizi çıkartıyorsanız, bir gününüz bir gününüzü tutmuyorsa.. Bu kişilerde sosyal, tekdüzeliği sevmeyen ve hayatını rutinleştirmeyen eğlenceli kişiliklerdir. Farklı ortamlardan ve aktivitelerden zevk alan macerayı seven insanlardır.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Psikolojimi Nasıl Koruyabilirim?

Psikolojimi Nasıl Koruyabilirim sorusunun cevabını merak ediyorsunuz. O yüzden bedensel sağlınız kadar önemli olan ruh …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum