Anasayfa » Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik » Geleceğiniz İçin Endişelenmenize Gerek Yok

Geleceğiniz İçin Endişelenmenize Gerek Yok

Gerçekleşmeyebilir Gelecek için endişelenmemeniz gerekmesinin ilk nedeni korktuğunuz şeylerin asla başınıza gelmeyecek olma ihtimalidir. Pek çok endişemiz aslında gerçekleşmez. Bu nedenle enerjinizi kötü düşüncelere odaklamanızın alemi yoktur.

Baş edebiliriz İleride elbette zorluklar ve problemler yaşayacağız. Bazılarınınki çok daha kolay görünse de kimsenin hayatı sorunsuz geçmez. Biz insanlar, zor zamanlarla mücadele edebiliriz. Yeteneklerinizi küçümsemeyin ve ilerideki zorlukların üstesinden gelebileceğinizi bilin.

Endişelenmek size zarar verir Çok fazla endişelenmek hiçbir şey yapamamanıza neden olur.Bu başarabileceklerinizi de başaramamanızla, yanlış kararlar vermenizle sonuçlanır. Kendinizi endişelere kaptırmayın.

Pek çok endişe alakasızdır Yıllar önce neler için endişelendiğinizi hatırlıyor musunuz? Şimdi hangileri gerçek oldu ya da hangilerini hatırlıyorsunuz? Geçmişteki endişelerinizin hangisi hala endişelendiğiniz konular? Şimdiki korkularınız ileride sizin için anlam bile taşımayacaklar.

Harekete geçme zamanı İlerisi ile ilgili endişeleriniz için şimdiden harekete geçin. Sonuça o endişeleri silmek için önünüzde uzun zaman var.

Uyum sağlayın Hayatta zorluklar olabilir, bunlara adapte olmayı öğrenmeliyiz. İleride olabilecekler için endişelenmekzamanı geldiğinde bu sorunları çözmek için yeterince hazırlıklı olmamanıza neden olacaktır.Hayatımızın kontrolünü sürekli elimizde tutamayız, zorluklara karşı esnek olun ve durumlara uyum sağlayın.

Şimdiki zamanda yaşayın Gelecekle ilgili şimdiden endişelenerek gününüzü mahvetmeyin. Şimdiki zamanda yaşamak gününüzden memnun olmanıza yardımcı olur.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Rüyanızda Gördüğünüz Renklerin Anlamları

Hemen hemen herkesin gördüğü hayali dünyadan yaşam kesiti olarak bilinen rüyalar, bu hayali dünyada  gördüğümüz …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum

%d blogcu bunu beğendi: