Anasayfa » Aile » Evlilik » Evliliğinizi Tehdit Eden Üç Önemli Sorun

Evliliğinizi Tehdit Eden Üç Önemli Sorun

Evliliği tehdit edenler nelerdir diye düşünüldüğünde akla ekonomik sıkıntılar, konuşamamak, parasızlık, kıskançlık, sadakatsizlik, ilgisizlik, kişilik çatışması gibi birçok şey gelir.

Bunların çoğu belki bir tehdittir. Ama gerçek sebep sevgi, saygı ve güven bağlarını zayıflatan şeylerdir. Evliliği bir arada tutan harcın malzemeleri sevgi, saygı ve güvenden oluşur.

İşte evliliği tehdit eden 3 temel sorun

İlgisizlik

Sevgi bir ateşe benzer. Ateş yanacak bir şey kalmayınca söner. Bu nedenle ateşle ilgilenmek, onu tekrar alevlendirmek gerekir. İlgi evliliğinizi ayakta tutan birinci elemandır. Bu nedenle eşler birbiri ile olabildiğince çok ilgilenmeli ve birbirlerine zaman ayırmalıdır.

Kıskançlık

Kıskançlık her ilişkide olması gereken bir şeydir aslında. Çünkü “Seven Kıskanır.” diye bir söz vardır. Ancak aşırı kıskançlık ilişkiyi bitirebilecek bir durumdur.

Cinsel Aldatma

Eşler çoğu şeyi affeder ama aldatma konusu asla affedilmez. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

İstatistikler ABD’ de 100 erkekten 70’i, 100 kadından 25’i başka birisi ile beraber olduğunu söylüyor.Boşanmalar 1955 de %10 iken 1995 de % 52 ye çıkmış durumda. Burada cinsel aldatmaların büyük rolü var. Bu nedenle cinsel aldatma evliliği tehdit eden üç temel tehdit arasında yer alır.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Parasızlık İnsanları Artık Çıldırtıyor

Ünlü bir finansal birikim sitesinde yayınlanan rapora göre ruh sağlığı sorunlarıyla uğraşan kişilerin borç içinde …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum