Anasayfa » Aile » İlişkiler » Erkeklerin Zihnine Nasıl Girebilirsiniz?

Erkeklerin Zihnine Nasıl Girebilirsiniz?

Kadın erkek ilişkilerinde en temel konu kişilerin bir birlerini anlayabilmeleridir. Bunun içinde bir kadının bir erkeği anlayabilmesi bazı küçük nüanslara bağlı olmaktadır.Peki nedir bu nüanslar;

Eşinizi Destekleyin

Erkek psikolojisi ile ilgili bilmeniz gereken ilk şey, egolarının okşanmasından hoşlandıklarıdır. Erkekler, iyi bir iş çıkardıklarını ve onları desteklediğinizi bilmek isterler. Tabii ki abartmanıza gerek yok ama arada bir ona iltifat etmeniz hoş olacaktır.

Eşinizin Duygularına Saygı Gösterin

Erkekler sert görünseler de, onların da duyguları vardır. Bazıları bunu saklamayı seçerler, bazıları bu hislerini görmezden gelirler, bazıları ise duygularını tamamen kapatırlar. Erkek arkadaşınızın, arada bir üzgün olmanın normal olduğunu bilmesini sağlayın. Ayrıca pek çok erkeğin üzüntülerini sinirlenerek gösterdiklerini aklınızdan çıkartmayın.

Sorunları Birlikte Çözün

Pek çok ilişkinin temel problemi kadınların, erkeklerin onları dinlemesini istemeleri ama erkeklerin tek istediklerinin problemi çözmek olmasıdır. Erkekler, bir sorun gördüklerinde o sorunu çözmek isterler. Eğer siz sadece problemi anlatarak rahatlamak istiyorsanız bunu ona belirtin.

Anlayışlı Olun

Erkek arkadaşınızın söylemek istediği şey aslında umduğu gibi çıkmadı mı? Büyük bir ihtimalle siz onun ne söylemek istediğini zaten anladınız, bunu büyütmeyin ve biraz anlayış gösterin. Erkekler, konuşmak konusunda biz kadınlar kadar becerikli değillerdir.

Dürüst Kalın

Her zaman erkek arkadaşınıza karşı dürüst olun. Dürüstlük, ilişkideki en önemli unsurlardan biridir ve siz dürüst olursanız sevgiliniz de size karşı dürüst olacaktır.

Onu Anlayın

Erkekler, kalben çocuk kalabilirler. Zaman zaman sadece bir erkek çocuğu gibi hareket etmek isteyebilirler, siz böyle zamanlarda ona anlayış gösterin ve anın zevkini çıkartmasına izin verin.

Basit Olduklarını Unutmayın

Pek çok erkeği mutlu etmek son derece kolaydır çünkü bizim gibi karışık duygulara sahip değillerdir. Ne istedikleri ve nelerden hoşlandıkları konusunda açıklardır ve siz bu gerçeği kavradığınız zaman mutlu bir ilişki yaşamanız daha kolay olacaktır.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Beyninizin Psikolojisini Anlamak İster misiniz?

Beyninizin Psikolojisini Anlamak İster misiniz? diye sorulduğu zaman hiç bir insanın bu soruya hayır diyeceğini …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum