Anasayfa / Yaşam / Erkeklerin Kaçtığı Beş Kadın Tipi

Erkeklerin Kaçtığı Beş Kadın Tipi

Bu kadınlar erkekleri kendilerinden uzaklaştırıyor. Biz kadınlar farklı güzelliklerde olduğumuz gibi hepimiz apayrı karakterlere sahibiz. Kimimiz çok kırılgan, kimimiz fazla anaç, kimimizse tam bir patroniçe!

Peki, erkekler bu duruma ne diyor? Onlar en çok hangi karakterdeki kadınlardan korkuyorlar?

Prensesler

Erkeklerin zarif, naif kızlardan hoşlandıkları doğru olabilir. Sizin bakımlı olmanız hoşlarına gider. Ama hiçbir işten anlamayan ve hiçbir işin ucundan tutamayan; tek derdi saçı ve makyajı olan kadınlardan pek tabii kaçıyorlar.

Sevdiği kadınla bir şeyler paylaşmak isteyecek, ortak konuşacak bir şeyleri olsun isteyeceklerdir. Kendinizi bu gibi konularda biraz geliştirin, kişisel bakımınız dışında kendinize bir ya da birkaç hobi edinin

Dertler Kraliçesi

Erkeklerin kuşkusuz, kadınlarda en tahammül edemediği özellik; depresif ruh hali! Yanınıza geldiğinde sürekli bir şeylerden yakınmanız, sürekli bir derdinizi ya da dertlerinizi anlatmanız onu boğacaktır. İlişkide böyle paylaşımlarda bulunmak gayet normal tabii, fakat dozunu kaçırmamalısınız.

Önemsiz konuları çokça büyütüp kendinizi üzmeyin, en küçük dertlerinizi dahi sevgilinize anlatmanıza gerek yok. Hoşuna gitmeyeceği gibi, dik duruşunuzu da kötü etkiler

Kararsızlar

Erkekler genelde düz insanlardır. Hatta çoğu alışverişe çıktığında deneme dahi yapmadan ürün alır. Bu nedenle aşırı kararlı kadınlarla geçinemedikleri gibi, çok fazla kararsız olan biriyle de pek anlaşamazlar. Onlar daha yüzeysel olduklarından, fazla ayrıntıya takılı kalmanızı saçma bulacaklardır.

Kararlarınızı kendiniz vermeyi, fikir sormakta aşırıya kaçmamayı deneyin.

Kontrol Delisi

Erkeklerde çoğunluk, ilişki esnasında ipler onların ellerinde olsun isterler. Bu sebeple güçlü, kararlı, yönetmeyi seven ve odak noktası olmaktan zevk alan kadınlardan korkarlar! Daha alçak gönüllü, daha ortaklaşa yaşamayı kolaylaştıracak kişilikte olmanız ilişkiniz için daha iyi olacaktır.

Kararları birlikte almayı, problemlerde sizin bulduğunuz çözümü değil, ortak bulduğunuz çözüm yolundan gitmeyi deneyin.

Kızlar Partisi

Geniş arkadaş çevreleri biz kadınları uzaklaştırdığı gibi erkekleri de uzaklaştırır. Kadınlar özellikle, arkadaşlarının etkisinde çokça kalabilen canlılar. İşin kötü tarafıysa; erkekler bu durumun farkında.

Bu sebeple ilişkinize arkadaşlarınızı çok fazla dahil etmemeyi denemelisiniz. İlişkiniz adına alacağınız kararları arkadaşlarınıza değil, önce partnerinize danışın. Böylece din ve devlet işlerini birbirinden ayırmış olursunuz!

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Kadınlara Göre Çekici Erkeğin Tanımı

ABD’deki Stanford Tıp Fakültesi’nden bilim adamları, kadınların beyninin, henüz çocukluk dönemlerinde bile “espriye” daha fazla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir