Anasayfa / Yaşam / Erkekleri Etkileyen İlk Şey Ses Tonu

Erkekleri Etkileyen İlk Şey Ses Tonu

Sesiniz erkekleri etkileyen ilk şey! Ses tonu, erkeklerin ilgisini çeken önemli özelliklerden biri. Erkekler,belli bir ses tonu ve konuşma üslubuna sahip kadınları diğerlerinden kat kat daha çekici buluyor.

Araştırmalar erkeklerin yüksek perdeden çıkan seslerden belirgin bir şekilde hoşlandıklarını gösteriyor. Pek çoğu, tiz ve canlı bir ses tonunun, gençlik ve yüksek yaşam enerjisinin göstergesi olduğuna inanıyor.

Ses tonunun kulağa hoş gelişi, diksiyonun düzgün oluşuyla da muhakkak ilgilidir ama sadece konuyu diksiyona bağlamak eksik olabilir.

Erkeklerin bir bölümü çocuksu, masum ses tonundan hoşlanırken diğer bölümü de otoriter ses tonuna sahip kadınları çekici buluyor.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Kadınlara Göre Çekici Erkeğin Tanımı

ABD’deki Stanford Tıp Fakültesi’nden bilim adamları, kadınların beyninin, henüz çocukluk dönemlerinde bile “espriye” daha fazla …

Yorum Var

  1. Geri Bildirim Linki Mehmet Şimşek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir