Anasayfa » Yaşam » Erkekleri Baştan Çıkarmanın Tüyoları

Erkekleri Baştan Çıkarmanın Tüyoları

Yapılan araştırmalar, hem kadınların hem de erkeklerin karşı cinsi etkilemek için bir takım davranışları özellikle yaptığını ortaya koyuyor.

Bilim adamlarının yaptığı çalışmalarda kadın ve erkeklerin beyinleri, sesleri ve vücut dilleri birçok kez araştırıldı. Peki yapılan bu çalışmalar sonucunda bilim adamları hangi verilere ulaştı?  “Centilmenler Gerçekten Sarışınları Tercih Eder Mi?” kitabının yazarı Jena Pincott, bioloji alanındaki geçmişinden yararlanarak flörtün gizli taktikleriyle ilgili bu bilimsel verileri kullanmaya karar verdi.

İşte kadınların bir erkeğin dikkatini çekmeye çalıştıkları zaman kasıtlı olarak yaptığı şeyler! İskoçya Üniversitesi’nin Aberdeen Yüz Araştırmaları Labaratuarında yapılan araştırmalara göre, kadınların gözlerini süzerek gülümsemesi erkeklerin hoşuna gidiyor. Erkekler, bu şekilde kendilerine bakıldığı zaman kadınları daha çekici buluyorlar.

Erkekler kadınların feminen vücut dillerini kullanmasına bayılıyor. 20 Yıl önce Webster Üniversitesinde yapılan bir çalışmada, bir erkeği etkilemeyi başaran bir kadının karşısındaki kişiye 35 “kur sinyali” gönderdiği saptanmış.Saçlarını savuran ve çapkın bir şekilde gülümseyen kadınlara ortalama 4 erkeğin yaklaştığı belirlenmiş.

Erkekleri etkilemenin bir diğer yolu ise sizi gerçekten tanımasına izin vermek! Ortada bir çekim olmasa bile, erkekler sizi tanımaya başladıkça zaman içinde sizi çekici bulmaya başlayacaklar. Araştımacılar bir grup erkeğe hem tanıdıkları hem de tanımadıkları kadınların resimlerini gösterip hengisinden daha çok etkilendiklerini saptamaya çalışıyor. Sonuç olarak erkeklerin önceden tanıdıkları kadınları daha çekici buldukları ortaya çıkıyor. Pincott, güzelliğin ilk bakışta dikkat çektiğini fakat erkeklerin kadınları tanıdıkça onlardan daha çok etkilendiklerini söylüyor.

Erkekler kadınlara yardım etmeyi ve işe yarar olmaya bayılıyor! Yardıma ihtiyacı olmasa da bir şey için erkeklerden yardım isteyen kadınlar erkelerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Yardım istemeyi savunmasızlığın bir belirtisi gibi gören erkeklerin ilkel benlikleri ortaya çıkıyor. Kadınları erkeklerin gözünde daha feminen bir hale sokan bu davranış, bir erkeğin ilgisini çekmek için gerekli olan maskülen-feminen dengesini başarıyla ortaya koyuyor.

Kahkaha atmak ya da kıkırdayarak gülmek bir başka feminen davranış olarak değerlendiriliyor.Kahkaha atan kişi etrafında pozitif bir hare oluşturuyor ve bu onu daha çekici kılıyor.Kahkaha atmak eğlence , mutluluk ve canlılığın belirtisidir ve birçok kadın erkeklerin bu özelliklere sahip kadınlarla birlikte olmak istediğini bilir.

Kadınlar erkekleri yalnızca güzellikleriyle değil, aynı zamanda hoş kokularıyla da etkiliyor. Hoş kokulu parfüm erkeklerin dikkatini çekecek ve ne zaman o kokuyu duysa sizi hatırlayacak. Bu şekilde etrafında olmasanız bile onun aklında bir yer edinmiş olacaksınız.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Erkeklerin Zihnine Nasıl Girebilirsiniz?

Kadın erkek ilişkilerinde en temel konu kişilerin bir birlerini anlayabilmeleridir. Bunun içinde bir kadının bir …

Ne Düşündüğünü Merak Ediyorum

%d blogcu bunu beğendi: