Anasayfa / Yaşam / Erkekler Tek Kadınlar Çok Yönlü Düşünür

Erkekler Tek Kadınlar Çok Yönlü Düşünür

Kadın ve erkeğin bir çok anlamda birbirinden farklı olduğunu biliyoruz.Bu farklılıklar olumlu yada olumsuz olmakla beraber önemli olan empati yapabilmektir.

Erkekler tek yönlü, kadınlar çok yönlü düşünür

Erkeklerin bizden farklı olarak yaptıkları şeyin başında her seferinde tek bir şeyi düşünmek gelir. Kadınlar ise aynı anda pek çok şey hakkında düşüncelerle boğuşur.

Resimler halinde düşünürler

Erkekler, problemlerini çözmek istedikleri zaman bunu illa sözcüklerle yapmazlar. Erkekler düşünme işini sözlü değil fotoğrafik olarak hallederler.

Hiçbir şey düşünmemeyi başarabilirler

Erkekler, ‘’Ne düşünüyorsun?’’ sorusuna ‘’Hiçbir şey’’ dedikleri zaman bu doğrudur. Erkekler, bizlerin aksine, hiçbir şey düşünmeden durabilirler.

Mantıklı düşünürler

Kadınlar duygu odaklıdırlar. Bizler, problemlerimize duygusal olarak yaklaşırız ve bütün duygularımız yaşadığımız problemle bağlantılıdır. Erkekler ise, bir problemi çözme ihtiyacı hissettiklerinde duygularını kapatabilirler.

Daha yavaş düşünürler

Kadınlar duygularıyla sürekli iletişim halinde oldukları için her sorunu hızlıca düşünebilir ve hemen halledebilirler. Erkekler ise bunun tersidirler. Bir karar vermeden önce düşünmeye ve bütün seçenekleri gözden geçirmeye ihtiyaç duyarlar.

Daha analitiktirler

Erkeklerin, durumu net ve gerçeğe dayalı görme yetenekleri vardır. Kadınlar da bunu yapabilirler ama duyguları onların dikkatini dağıtabilir. Erkekler, düşüncelerini bir kenara bırakıp gözlem yapma yeteneğine sahiptirler.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Kadınlar İçin Mastürbasyonun Yararları

Tüm insanların bu küçük eğlencesi adına birkaç bilgi edinmeye ne dersiniz? Bazı kadınlar bunun üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir