Anasayfa / Aile / İlişkiler / Erkekler Neden Çirkin Kadınlarla Aldatır?

Erkekler Neden Çirkin Kadınlarla Aldatır?

Herkesi şaşırtsa da erkeklerin eşlerini eşlerinden daha çirkin kadınlarla aldatmasının temelinde güzellikten ziyade daha farklı sebeplerin yattığı ortaya çıktı.

Erkek neden çirkin kadınla aldatır?

Erkekler neden çirkin kadınlarla aldatır hiç merak ettiniz mi? Etrafımızda yanımızda hatta Holywood yıldızlarının bile ?çirkin kadınla aldatılma? durumuyla karşılaştığını görüyoruz.

Çirkin kadınla aldatmanın nedenleri

Erkeklerin eşlerini eşlerinden daha çirkin kadınlarla aldatması herkesi şaşırtmıştır. Karısı çok güzel olan erkek eşini gider en çirkin kadınlarla aldatır. Bunun nedeni güzellik veya çirkinlik değildir.

Erkek aradığı şeyleri çirkin kadında da bulabilir. Aldatan erkekler çoğu zaman hayal kırıklığına uğratır. Çirkin kadınla ?kaçamak? yapan erkeklere etrafındakilerin ilk tepkisi hep şöyle olmuştur: ?Aldattığına göre eşinden güzel olsaydı bari!?

Erkek kadından ilgi bekler

Erkekler güçlü ve ilgili kadınları severler. Erkeklere göre, güzel kadınlar kendilerine olan güvenleri yüzünden erkekleri hep ezme, ilgi bekleme, şımartılma modundadırlar.

Her isteğinin olmasını isteyen, istekleri yerine gelmediğinde eşine trip atan küsen kadınlardan bıkan erkekler, çareyi karısından daha çirkin ama ilgi beklemek yerine ilgi gösteren, erkeği mutlu etmek için elinden geleni yapan kadınları tercih ederler.

Kadın zeki ve şefkatli olmalı

Erkekler, zeki ve şefkatli kadınları severler ve aslında kadınlardan çok şey isterler. Genellikle çok fazla ilgi göremeyen çirkin kadınlar, bir erkek bulduğunda erkeğini kaybetmemek için ellerinden gelen her şeyi yapıp erkeği mutlu etmek, mutlu olmak isterler. Hele bir de erkek varlıklı ve gün görmüş ise, ilgilenilmek istiyorsa bu kadınlardan ve erkeklerden daha mutlusu yoktur.

Güzel kadınların çirkin erkeklerle olması da güzel oldukları için sürekli ilgilenilmekten bıktıkları için olabilir.

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Aldatan Erkekler Anlatıyor; Aldattım Çünkü

İlişkileri etkileyen en önemli sebeplerden biri aldatma veya aldatılmalıdır. Toplumsal olarak erkeklerin aldatma oranları yüksek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir