Anasayfa / Psikoloji / Psiko-Rehber / Eğlenceli Sorularla Zekanızı Test Edin

Eğlenceli Sorularla Zekanızı Test Edin

Zeka sorularını yanıtlayarak ne kadar zeki olduğunuzu öğrenin!

Çek Nerede? 

A ve B kutularinin birinin içinde 10 milyar liralik çek bulunmaktadir. A kutusunun üzerinde “B’nin üzerindeki yazi kismen yanlistir ve çek B’nin içindedir” yazmaktadir. B kutusunun üzerinde ise “A’nin üzerindeki yazi kismen dogrudur ve çek B’nin içindedir” yazmaktadir. Buna göre çek hangi kutudadir?

Çiçekler

Elimdeki çiçeklerin ikisi hariç hepsi papatya, ikisi hariç hepsi gül ve ikisi hariç hepsi karanfil olduguna göre elimde hangi çiçekten kaç tane bulunmaktadir ?

Vagon 

Bir trenin üç vagonunda toplam 90 yolcu vardi.Eger birinci vagondan ikinci vagona 12 yolcu geçip, ikinci vagondan üçüncü vagona 9 yolcueçerse vagonlardaki yolcularin sayilari esit oluyor. Baslangiçta her bir vagonda kaç yolcu vardi?

Ördek 

Bir gölde tek bir ördek yüzüyormus.Kafasini kaldirip yukari baktiginda diger ördekleri görmüs.Onlara kaç tane olduklarini sordugunda Ördekler söyle cevap vermisler:”Biz kaç tane isek yine o kadar sonra bizim yarimiz kadar, ondan sonra da çeyregimiz kadar ve sonunda sen eklenirsen biz yüz tane olacagiz”.

Cevaplar

ÇEK NEREDE ?

Her iki kutuda da olabilir çünkü her iki kutuda da aynı şey yazmaktadır aslında..

ÇİÇEKLER

Bir gül, bir karanfil, bir papatya bulunmaktadır.

VAGON

42, 27, 21

ÖRDEK

36

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Hafta Sonuna Özel Zeka Sorusu

Hafta sonuna özel bir zeka sorumuz var size, doğru cevapları yorum bölümüne bekliyoruz. Herkese başarılar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir