Anasayfa / Aile / İlişkiler / Dünyada Herkesin Bir Ruh Eşi Var mı?

Dünyada Herkesin Bir Ruh Eşi Var mı?

Bu en büyük efsanelerden biridir. Bu efsane yüzünden insanlar, ayrıldıktan ya da eşleri öldükten sonra tekrar ilişki yaşamaya korkarlar. Ruh ikizi demek, belirli bir süre içinde sizi tamamlayan kişi demektir. Bu kişi eşiniz, en yakın arkadaşınız, aile üyeniz ya da çocuklarınız hatta evcil hayvanınız olabilir. Eğer sadece tek bir ruh ikizi olsaydı bizler çok yalnız insanlar olurduk.

Bazı çiftler hep aynı şeylerden hoşlanırlar. Diğerleri ise birbirlerinin tam tersidirler. Bu iki tipteki çiftler de çok mutlu, uzun ilişkiler sürdürebilirler. Ruh ikizleri, illa aynı şeylerden keyif almak zorunda değildirler.Farklı ilgi ve hobileri olması çok normal hatta sağlıklıdır.

Ruh ikizi genellikle eş olarak görülür. Fakat ruh ikizleri her tip ilişkide olabilirler. Hayatınızda önemli yeri olan insanlar; en yakın arkadaş, aile üyesi gibi kişiler de ruh ikiziniz olabilirler.

Bu ne kadar da yanlış bir düşünce! Ruh ikiziniz sizi tamamlayan kişidir ama hayatınızda başkalarına da yer olmalıdır.

Hiçbir ilişki kolay değildir, emek ve ortak noktada buluşma ister. Hoş bir efsane olsa da sorunsuz ilişki diye bir şey yoktur.

Özellikle ayrılıklardan sonra buna inanılsa da bu doğru değildir. Siz, hala olduğunuz kişisiniz ve tamamlanmak için birine ihtiyacınız yok. Bu düşünce, sizi yalnızca depresyona götürür.

Ruh eşiniz ne zihninizi okuyabilir ne de sizi tam anlamıyla anlayabilir. Fakat, sizin hakkınızda hep daha çok şey öğrenmek ister.

Bütün romantik filmler size, ruh eşinizi birden bire bulacağınızı söylerler. Karşınızda çıkan birkaç sorunu hallettikten sonra beraber olur ve sonsuza kadar mutlu yaşarsınız. Maalesef romantik filmler hayal ürünüdürler. Ruh eşinizi bulmak ve mutlu olmak filmlerdeki gibi kolay olmaz.

İlişkide karşılıklı sevgi, saygı ve anlayış varsa, bu güzel beraberliğin tadını çıkarın ve efsanelere inanmayın!

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Aşkınızı Gözden Geçirerek Mutluluğu Yakalayın

Beklentilerinizi, iyi bir ilişki nasıl olmalı konusundaki fikirlerinizi bir kenara bırakın. Bundan sonra kendinizin ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir