Anasayfa / Aile / İlişkiler / Dayanılmaz Bir Sevgili Olmanın Altın Kuralları

Dayanılmaz Bir Sevgili Olmanın Altın Kuralları

Sevgilinizin hayatina şimdiye kadar giren en iyi sevgili olmak ister misiniz? Onun en iyi arkadaşı, sırdaşı, zor zamanlarında ilk arayacağı kişi olmak elbette kolay değil. Her ilişki gibi sevgilinizle olan ilişkiniz de özveri ve çaba gerektirir. Eğer onun hayatında gerçekten özel bir yere sahip olmak istiyorsanız bunun için çabalamalısınız. Sizler için flört sanatının tehlikeli labirentlerinde dolaştık.

İşte sevgilinizin şimdiye kadar birlikte olduğu en mükemmel sevgili olmanın yolları!

Sevgilinize gerçekten söylemek istediğiniz şeyleri söyleyin. Birçok insan sevgilisine söylemek istediklerini söylerken bunu nasıl yaptığına dikkat etmiyor.Aklınızdan geçenleri söylemenin her zaman daha kibar ve sevgilinizin kalbini kırmayacak bir yöntem vardır. İlişki terapistleri sevgilinizle konusurken “Sen böyle söylediğinde ben …hissediyorum” gibi cümleleri kullanmanızı tavsiye ediyor. Gerçekten söylemek istediklerinizi ifade ettiğiniz zaman duygularınızı özgürleştirmiş olacaksınız.

Sevgiliniz kızgın, üzgün ya da yorgun olduğu zamanlarda bu duygularla yüzleşmesine izin verin. Onun da bir süre için dünyayla olan bağını koparmaya ve dinlenmeye ihtiyacı olabilir.Sevgilinizin üzgün, kızgın ya da yorgun olmasını ilişkinize karşı bir tavır olarak algılamak oldukça yıpratıcı bir hatadır. Sevgiliniz siz kendinizi iyi hissetmediğiniz zaman tüm kaprisinizi çekerken siz ona neden aynı şekilde davranmıyorsunuz?

Bu fikir ilişkinizin tüm alanına uygulanabilir. Sevgilinize şaşırtıcı ve hoş sürprizler yapmaya ne dersiniz?  Ona farkettirmeden cüzdanına sevgi dolu bir not koyabilir ya da gitmek istediğini bildiğiniz bir konser bileti alabilirsiniz. Bu duygusal deneyimler zaman içinde aranızdaki özel bağı güçlendirecek ve birbirinize karşı daha derin duygular hissedeceksiniz.

Etrafımızda ne kadar şansl olduklarını unutan çiftler görüyoruz. Aylarca birlikte olduktan sonra kadınlar ya da erkekler sevgililerine teşekkür etmeyi unutuyor. İlişkinizde para önemli olmasa bile sevgiliniz sizin için özel bir yemek ya da organizasyon ayarladığında bunun için teşekkür etmeyi unutmayın.

Sevgilinizin kendine güvenmesini sağlayın ve güçlenmesine yardım edin.  Sevildiğinizi ve beğenildiğinizi bilmek size ne kadar güven veriyorsa aynısı sevgiliniz için de geçerli. Sevgilinize iltifat ederek dış görünüşüyle ilgili güvensizliğini ortadan kaldırabilir ve ya hayatıyla ilgili hatalar yaptığı zaman zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olarak ne kadar güçlü olduğunu ona anlatabilirsiniz.

 

Hakkında İdris Gündüzalp

PdrGünlüğü sitesinin kurucu ve editörü olarak yaklaşık 6 yıldır burada yazıyorum. Uzmanlığım çocuk ve ergen psikolojisi olmakla beraber temel amacım mesleğimiz için faydalı paylaşımlarda bulunmaktır.

İlginizi Çekebilir

Aşkınızı Gözden Geçirerek Mutluluğu Yakalayın

Beklentilerinizi, iyi bir ilişki nasıl olmalı konusundaki fikirlerinizi bir kenara bırakın. Bundan sonra kendinizin ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir